گردشگری

از لندن چه می دانید

لندن که به جرات میتوان آنرا یکی از شهرهای مهم دنیا نامید پایتخت کشور انگلستان میباشد .این شهر به عنوان بزرگترین شهر بریتانیا نزدیک به ۹ میلیون نفر جمعیت را در خود و حواشی جا داده است.

قدمت این شهر به دوهزار سال پیش برمیگردد و یکی از عوامل مهم بنای این شهر رودخانه بسیار معروف تایمز میباشد که از داخل این شهر میگذرد.

به جرات میتوان گفت بسیاری از رویدادهای تجاری ،اجتماعی و فرهنگی که در این شهر انجام میشود در کل دنیا تاثیرگذار خواهد بود.به همین دلیل و خیلی از دلایل دیگر یکی از کانون های مهاجرت ملل مختلف جهان به این مقصد میباشد و برآورد میشود با توجه به اقوام و ملیت های مختلفی که در این شهر و حومه آن زندگی میکنند شما بتوانید نزدیک به ۳۰۰ نوع زبان و گویش مختلف را در این شهر مشاهده کنید.

در بیشتر اوقات سال شما توریست های مختلفی را مشاهده میکنید که یا با اولین تجربه سفر یا با تجربه های قبلی در لندن حضور دارند و فراخور حال خود از امکانات و لذت های این شهر خود را بهره مند میسازند.

آب و هوای لندن

از آنجائیکه این شهر نزدیک اقیانوس واقع شده از آب و هوای معتدلی برخوردار است و روزهای خیلی گرم و خیلی سرد به ندرت در آن مشاهده میشود اما در بیشتر اوقات سال بجز تابستانها معمولا بارندگی جزئی از زندگی مردم ساکن در این شهر است.

 

حمل و نقل لندن

قدیمی ترین مترو جهان مربوط به این شهر است و در اقصی نقاط شهر گسترده شده است و نیاز اکثر کسانی که مسیرها را به درستی میشناسند برآورده میکند.همچنین اتوبوس های دوطبقه قرمز که یکی از نمادهای این شهر به حساب می ایند از راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روشهای رفت وآمد است.اما کرایه تاکسی معمولا گران است و اگر شما سروکارتان به تاکسی افتاد باید بدانید یکی از گرانترین کرایه های تاکسی در دنیا متعلق به این شهر است.

بیشتر بخوانید  تهران را چقدر می شناسید؟
حمل و نقل عمومی در لندن
حمل و نقل عمومی در لندن

جاذبه های لندن

مانند هر شهر مهمی در دنیا ایت شهر نیز از جاذبه های خاصی برای گردشگران و ساکنین برخوردار است که بسیاری از آنها در بیشتر اوقات سال مملو از جمعیت است.

چشم لندن

شاید یکی از مهمترین جاذبه های این  شهر که به نماد این شهر نیز شهرت دارد چشم لندن یا چرخ و فلک آن است.در مناسبت های مختلف این چرخ و فلک بسیار بزرگ با چراغ های رنگی نورپردازی میشود.

چشم لندن
چشم لندن

هاید پارک

هاید پارک از بزرگترین پارک های لندن بشمار میرود و در خیلی از مواقع محل تجمع و رویدادهای مختلف واقع میشود.

هاید پارک
هاید پارک

وست مینستر

کاخ وست مینستر که پارلمان بریتانیا در آن واقع شده است یکی از دیدنی ترین نقاط این شهر است . ساعت بیگ بن نیز در قسمت شرقی آن خودنمایی میکند.

بنیاد فیلم بریتانیا

دوستداران عرصه فیلم و سینما میتوانند اوقاتی را در محل بنیاد فیلم بریتانیا که مختص به نمایش گذاشتن انواع فیلم ها از کلاسیک و قدیمی گرفته تا فیلم روز دنیا بگذرانند.

رودخانه تایمز

طولانی ترین رودخانه انگلستان تایمز (تیمز۹ میباشد که از داخل این شهر میگذرد.یکی از مهمترین عوامل تشکیل تمدن در محل فعلی این شهر رودخانه تایمز محسوب میشود.

در سالیان مختلف و ادوار گوناگون این رودخانه از لحاظ نظامی ،اقتصادی و گردشگری بسیار حائز اهمیت بوده است.

رودخانه تایمز
رودخانه تایمز

محله چینی ها

خیابان جرارد در شهر لندن پذیرای محله چینی هاست که با سلیقه بسیار زیبا این محله را به یکی از پربازدیدترین نقاط این شهر بدل کرده است.

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام از سالهای بسیار دور پذیرای خانواده سلطنتی بریتانیاست.برخی از نقاط این بنای مجللوباشکوه برای بازدید عموم باز است.

بیشتر بخوانید  بام لند تهران و جذابیت هایش
کاخ باکینگهام
کاخ باکینگهام

شکی نیست جاهای دیدنیبسیار زیادی در این شهر پذیرای توریست ها و ساکنین علاقه مند است.

جاهایی مانند بام یا گنبد O2 ، پارک المپیک،خط هوایی امیران،باغ وحش لندن،خیابان باند،موزه های مختلف ،گالری های متعدد ،میدان لستر،خیابان آکسفورد ،خیابان الکتریک و ده ها جای دیدنی دیگر

موزه های لندن

برخی از موزه های لندن شهرت جهانی دارد و بسیاری از توریست ها حتما در طول سفر خود به آنها سری خواهند زد.معروف ترین موزه های این شهر عبارتند از:

موزه بریتانیا،نگارخانه ملی لندن،موزه تاریخ طبیعی لندن،موزه علوم،موزه ویکتوریا و آلبرت،موزه مادام توسو،موزه ملی دریانوردی

رویدادهای ورزشی

این شهر در سه دوره مختلف در سالهای ۱۹۰۸ ،۱۹۴۸،۲۰۱۲ محل برگزاری المپیک تابستانی بوده است.

همچنین اکثر لندنی ها طرفدار ورزش فوتبال هستندو این ورزش در این شهر از طرفداران بسیار باحرارتی برخوردار است.

تیم های معروف انگلیسی آرسنال،تاتنهام،چلسی،فولهام،وستهام یونایتد برخی از تیم های فوتبالی معروف مربوط به این شهر میباشند.

گردآوری:مجله ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا