اخبار

استعفای رئیس علوم و تحقیقات کمترین انتظار دانشجویان

مراسم یادبود جانباختگان سانحه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان این دانشگاه و خانواده‌های داغدار دانشجویان، در مسجد نور ولایت واقع در مجتمع سوهانک دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم ابتدا پیام تسلیت مقام معظم رهبری و پیام دکتر علی اکبر ولایتی، رئیس هیئت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی که در پی جان باختن چند تن از دانشجویان در حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده بود، قرائت شد.

این مجلس که از میانه آن با گریه و بی‌قراری یکی از مادران داغدار همراه بود، با اندوهی تلخ و گریه بی پایان مادران داغدار و بستگان دانشجویان حادثه دیده به پایان رسید.

سانحه واژگونی اتوبوس

سانحه واژگونی اتوبوس
سانحه واژگونی اتوبوس

قول توقف سرویس‌دهی اتوبوس‌های فرسوده در دانشگاه

حمیدرضا مقدم فر، مشاور فرهنگی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران، حادثه واژگونی اتوبوس را تلخ و دلخراش توصیف کرد و با اشاره به اینکه این حادثه برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم مایه تألم و تأثر شده است، گفت: بعد از چنین حوادثی باید عبرت گرفته و مسئولان دست به دست هم دهند تا چنین حوادثی دوباره تکرار نشود و تنها این مایه التیام خواهد بود.

وی بر ضرورت همدردی جامعه دانشگاهی با خانواده‌های مصدومان تأکید کرد و در خصوص ریشه یابی علت حادثه، خاطرنشان کرد: باید تأمل و صبر نمود تا از لحاظ تخصصی، وضعیت و علت اصلی حادثه مشخص شود که در این خصوص مسئولان دانشگاه و مقامات قضایی پیگیری های اولیه را انجام داده‌اند.

بیشتر بخوانید  تقدیر پلیس از مأمور ماجرای فرهاد مجیدی

مشاور فرهنگی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه تردد سرویس‌های فرسوده در این واحد متوقف شده است، گفت: مسئولان قول بکارگیری سرویس‌های جدید را داده‌اند و می‌توانیم اطمینان دهیم که این حوادث تکرار نخواهد شد.

مقدم‌فر اضافه کرد: این اتفاق تلخ درسی بوده که مجتمع‌های آموزشی و مسئولان دانشگاهی بدانند دانشجویان فرزندان این ملت و امانت دست آن‌ها هستند.

حادثه واژگونی اتوبوس علوم تحقیقات را نمی‌توان جزو حوادث غیر مترقبه به حساب آورد

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه حادثه واژگونی اتوبوس علوم تحقیقات را نمی توان جزو حوادث غیر مترقبه به حساب آورد، گفت: به نظر می‌رسد در این مورد قبلا کوتاهی صورت گرفته؛ تا جایی که اطلاع دارم مقامات قضایی و مسئولان دانشگاه پیگیری‌های اولیه را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: ” حقوق عامه” یکی از مظلوم‌ترین حقوق در کشور است و از وظایف قوه قضاییه نیز احیای این حقوق است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اضافه کرد: در این مسیر کارهای بزرگی انجام شده اما باید سلامت و امنیت مردم جدی‌تر گرفته شود؛ بنابراین لازم است مسئولان دانشگاه و قوه قضاییه به جد پیگیر عاملان این حادثه باشند.

استعفای رئیس واحد علوم و تحقیقات کمترین انتظار ماست

یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حاشیه این مراسم، با اشاره به نشریه‌ای که در دست داشت و ضمن اعتراض به هزینه نشدن شهریه دانشجویان برای آن‌ها، توضیح داد: پیشتر در این نشریه در خصوص فرسودگی اتوبوس‌ها با مدیر ترابری واحد مصاحبه انجام شده و این موضوع به آنها تذکر داده شده بود.

بیشتر بخوانید  رئیس جمهور :مردم نگران 13 آبان نباشند، همه‌اش تبلیغات است

وی افزود: همچنین از ۵ مسئول عزل شده دانشگاه، دو نفر پیشتر عزل شده بودند و کمترین انتظار ما، در این خصوص استعفای رضا مسعودی، رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا