اخبار

بارش در نیمه غربی از چهارشنبه/احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب در هشت استان

احتمال آبگرفتگی – از روز چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ بارش در نیمه غربی کشور آغاز شده و تا پایان هفته تداوم خواهد داشت. طی یکشنبه و دوشنبه ۲۲ و ۲۳ مهر ۱۳۹۷ احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب در هشت استان وجود دارد.
احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی روز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ برای استان‌های واقع در غرب، مرکز و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور شامل استان‌های فارس، کرمان و دامنه‌های زاگرس مرکزی؛ ابرناکی، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی کرد و گفت: شدت بارش در ارتفاعات و بخش‌های جنوبی استان کرمان است.

وی افزود: دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق یاد شده بخش‌هایی از جنوب‌غرب و شرق کشور را نیز دربرمی‌گیرد و در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ابرناکی همراه با بارش باران را خواهیم داشت.

احتمال آبگرفتگی
احتمال آبگرفتگی

به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، روز دوشنبه وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در استان خوزستان دور از انتظار نیست.

وظیفه درباره وضعیت بارش‌ در روز سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ گفت: طی این روز در غرب، مرکز و بخش‌هایی از جنوب و جنوب‌شرق کشور شامل استان‌های فارس، هرمزگان، کرمان و همچنین سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ابرناکی، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

وی عنوان کرد: از چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ بارش در نیمه غربی کشور آغاز می‌شود و تا پایان هفته تداوم خواهد یافت.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید موقتی و آبگرفتگی معابر عمومی طی یکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ در ارتفاعات تهران، شمال هرمزگان، شرق فارس و شمال غرب و غرب سمنان، شرق کرمانشاه و ارتفاعات و قسمت‌های مرکزی کرمان و دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ در شمال و غرب هرمزگان، غرب فارس، ارتفاعات و قسمت‌های مرکزی کرمان، شمال و شرق بوشهر و نیمه شمالی خراسان شمالی خبر داد.

بیشتر بخوانید  سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ هیچ ارتباطی به طرح حمایتی دولت از اقشار کم درآمد ندارد

وظیفه با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های مناطق کوهپایه‌ای، توصیه نمود برای کاهش خسارات، احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

 

منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 17 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا