گردشگری

بازار تجریش

بازار تجریش تهران یکی از بازارهای است که علی رغم اینکه در تهران قرار گرفته ولی برای بسیاری از مردم ایران شناخته شده است.آوازه این بازار بسیار زیبا حتی در خارج از کشور بسیاری از توریست ها را علاقمند دیدار از این بازار کرده است.

بازار تجریش

 بازار تجریش
بازار تجریش

این بازار پیر که سابقه حدود صدو پنجاه ساله برای آن ذکر میکنند یکی از شلوغ ترین و فعال ترین بازارهای شمال شهر تهران تلقی میشود.در واقه وقتی شما به میدان تجریش میرسید بازار در چشم شما خودنمایی میکند .این بازار از یک طرف به تکیه تجریش و امام زاده صالح و از سمت دیگر به میدان قدس میرسد.

شاخصه کالاهای ارائه شده میوه و تره بار است اما شما میتوانید در این بازار زیبا و قدیمی انواع صنایع دستی ،خشکبار و شیرینی و ادویه و ترشی را به وفور یافت کنید.

مقصد بسیاری از توریست های خارجی و مسافران داخلی برای گشت و گذار و گرفتن عکس معمولا به این بازار خواهد افتاد.

در بازسازی های جدید این بازار متحدالشکل تر شده و زیبایی چشم نوازتری به خود گرفته است.کاشی کاری های سردر مغازه ها حال و هوای معماری سنتی پیدا نموده و شما کاملا احساس میکنید در یک بازار کاملا ایرانی قدم میزنید.

 بازار تجریش
بازار تجریش

مردمی که در سالهای خیلی دور از اطراف تهران میوه ها و تره بار خود را برای عرضه به شمال تهران می اوردند به تدریج غرفه هایی برای عرضه محصولات خود احداث نمودند که زیربنای بازار امروز تجریش قرار گرفت.

تکیه معروف تجریش که در دل بازار قرار گرفته است هموز هم در ایام مختلف سال و به مناسبت های مختلف مذهبی  محل برگزاری مراسم مختلف میباشد.

بیشتر بخوانید  پارک نیاوران

حدود ۴۰۰ مغازه و فروشگاه پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان هستند که با تنوع  کالاهایشان نگذارند شما دست خالی از این بازار بیرون بروید.

با توجه به مجاورت امام زاده صالح که مردم تهران ارادت زیادی به آنجا دارند کسانی که معمولا به این بازار می آیند حتما سری هم به امام زاده صالح خواهند زد.

مسیر های دسترسی

وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس های بی آر تی به راحتی شما را به میدان تجریش میرسانند و از آنجا چند قدمی که پیاده بروید وارد بازار تجریش خواهید شد.

تدوین و گردآوری:مجله ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا