خانه داری

با این روش ها خانه داری نمونه باشید

همیشه تصور داشتن خانه ای مرتب و تمیز یکی از آرزوهای هر خانمی در امور خانه داری است.البته خانم های شاغل جا برای گلایه بیشتر از دیگران دارند چرا که معتقدند بیشتر وقت مفیدشان را در خارج از خانه و در محل کار سپری میکنند اما به هر ترتیب چه خانم یک خانه خانه دار باشد و یا شاغل معمولا مرتب سازی و تمیزنگه داشتن معمولا از انها انتظار میرود.

هرچندمعمولا این تمیزکاری و مرتب سازی دیری نمی پاید که باز توسط اهالی خانه و بچه ها و یا شرایط محیطی(مانند گرد و غبار) دچار اشفتگی میشود ولی شاید با برخی از برنامه ریزی ها بتوان شرایط بهتر و سهل تری در این مسیر فراهم نمود تا هم همیشه از خانه ای مرتب و تمیز برخوردار باشید  هم در وقت خود صرفه جویی کنید.

با پیشنهاد ما همراه باشید:

اول – برنامه ریزی کنید مثلا با توجه به وسعت منزل تان میتوانید یک برنامه چهار روزه در نظر بگیرید.

دوم – در برنامه های خود سعی کنید یک روز در میان یک گردگیری با برس های مخصوص اینکار که در وقت شما صرفه جویی برایتان به ارمغان می آورد در برنامه خود داشته باشید.گرد و غبار مبل ها و پرده ها را میتوانید به سرعت و ظرف چند دقیقه با جاروبرقی تمیز کنید.

خانه داری

خانه داری
خانه داری

سوم- روزهای مقابل تمیزکاری هال و پذیرایی و اطاق ها را(یک روز در میان) به آشپزخانه اختصاص دهید.یخچال وقت کافی لازم دارد تا مواد داخل آن سرو سامانی پیدا کنند و خود آشپزخانه را یک تمیزکاری برایش در نظر بگیرید.چهارم- برای نظافت حمام هربار که از حمام استفاده شد افراد منزل را مجاب کنید (بجز کودکان) حتی نوجوانان که حمام را نظافت کنند و کف و دیواری ها و آینه آن را شستشو دهند.

بیشتر بخوانید  فاکتورهای مهم در تشخیص برنج مرغوب

در خصوص دستشویی هم کافی است هر شب قبل از خواب سه دقیقه برای نظافت بهتر ان وقت بگذارید.

بدینگونه شما نه تنها احتیاج به نظافت های وقت گیر و خسته کننده هفتگی ندارید بلکه همیشه از خانه ای تمیز و مرتب برخوردار هستید و اگر مهمان سرزده ای هم به منزل شما بیاید ،قدمشان روی چشم منزل شما همیشه مانند دسته گل است.

در صورتیکه این روش را پیگیری نمودید میتوانید هر ۵ هفته یکبار یک نصف روز را کامل به نظافت کامل منزل اختصاص دهید و اساسی خانه را برق بیندازید.

مجله ایران

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا