ورزشی

بررسی آماری ستاره تیم ملی در برایتون؛ آمار جهانبخش دور از انتظار!

به گزارش خبر فوری؛ انتقال ۱۷ میلیون پوندی علیرضا جهانبخش به برایتون، همه فوتبال دوستان را یاد روزهای شیرین لیگ برتر برای ایرانی ها انداخت. سال هایی که آندرانیک تیموریان در فولهام و بیرمنگام بازی می کرد و همه انگیزه بیشتری برای تماشای یکی از جذاب ترین لیگ های فوتبال جهان داشتند. اما مصدومیت ها و بازی های ملی باعث شد تا علیرضا خیلی کمتر از چیزی که لیاقتش را داشت برای باشگاه انگلیسی ناآشنا با لیگ برتر به میدان برود.

علیرضا جهانبخش
علیرضا جهانبخش

 

جهانبخش چهارمین فوتبالیست ایرانی لیگ برتر نام گرفت اما مهم ترین رکورد او، تبدیل شدن به گران قیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران بود. علیرضا حالا ارزشمندترین بازیکن فوتبال ایران هم هست و شاید همین فشارها باعث شد تا مسئولیت سنگین ستاره برایتون بودن روی دوش های ستاره گلیک فوتبال ایران سنگینی کند. او از ابتدای فصل تنها در ۲۰ برایتون به میدان رفته و کمتر از ۱۲۰۷ دقیقه بازی کرده است. در مجموع همه بازی های برایتون، علیرضا فقط در ۲۶ درصد از ترکیب های ابتدایی باشگاه حاضر بوده و سهمش از حضور در مجموع همه دقایق بازی های تیم فقط ۲۸ درصد است.
آمار فردی علیرضا ناامیدکننده‌تر است. او میانگین ۰٫۳ پاس کلیدی در هر بازی را از خودش ثبت کرده است. آن هم در حالی که میانگین تعداد پاس های جهانبخش در یک بازی هنوز بیش از عدد ۱۵ نشده و تنها ۶۸٫۴ درصد از پاس های او با موفقیت به سایر هم تیمی هایش رسیده است. وینگر ایرانی برایتون میانگین نگران کننده ۰٫۴ تقابل موفقیت آمیز را در هر بازی ثبت کرده و همین یعنی برایتون هنوز نتوانسته گران قیمت ترین خرید تابستانش را با سبک بازی خود همراه کند.
بدترین نکته آماری درباره علیرضا این است که او در ۲۰ بازی برای برایتون، هیچ گل و هیچ پاس گلی نداده تا به یکی از ناکارآمدترین بازیکنان تیمش تبدیل شود. خرید گران قیمتی که روزگاری آقای گل فوتبال هلند بود، حالا بیش از ۱۲۰۰ دقیقه است که پایش با هدف گلزنی به سمت توپ پرتاب نشده و فضا هر روز برایش تنگ تر می شود. شاید همه چیز به پیشنهادی باز می گردد که او باید رد می کرد. شاید علیرضا بهتر بود برای لسترسیتی بازی کند تا برایتون. روباه های لستر نه تنها به او نیاز بیشتری داشتند بلکه به مراتب باشگاه قدرتمندتری از برایتون بودند. البته که هنوز هم دیر نشده و علیرضا می تواند در پایان فصل برایتون را برای همیشه به مقصد تیمی ترک کند که به او اجازه ستاره شدن می دهد. تیمی که می تواند در فوتبال انگلستان هم نباشد.

بیشتر بخوانید  زور پرسپولیس و تراکتورسازی به هم نرسید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =