سلامت

بررسی جراحی های زیبایی مزایا و معایب

البته گاهی جراحی های زیبایی ضروری به نظر میرسد چرا که برخی از مشگلات از قبل وجود داشته یا تازه بوجود آمده نیازمند ترمیم اعضا آسیب دیده هستند تا شرایط زندگی را متعادل نگه دارند.

اما در سالهای اخیر آنچه که بسیار زیاد بخصوص در ایران دیده میشود ،تصمیم به جراحی های زیبایی کاملا اختیاری بخصوص در بین خانم هاست.البته متخصصین با حداکثر تلاش خود سعی خواهند نمود تا عوارض احتمالی این نوع جراحی ها را به حداقل برسانند اما باید دانست برخی از این جراحی ها علاوه بر مشگلات احتمالی جسمی بعد از عمل ممکن است باعث پشیمانی روحی افراد نیز گردد.

بصورت مختصر مزایا و معایب اینگونه جراحی های زیبایی را با هم مرور خواهیم نمود.

جراحی های زیبایی

جراحی های زیبایی
جراحی های زیبایی

معایب جراحی های زیبایی

  • به هر شکل هر نوع عمل جراحی با عوارضی همراه خواهد بود.سیر جراحی و مسائل پس از آن و دوران نقاهت و بهبود زخم های آنها خود از فاکتورهایی است که باید به دقت به آن نگریسته شود.
  • این اعمال جراحی معمولا بسیار گرانقیمت تمام میشوند و اگر با یکبار جراحی پیش بینی های لازم و نتیج دلخواه بدست نیاید ممکن است افراد نیاز ببینند تا بازهم به عمل جراحی دبتره دست بزنند.در این صورت تصور شما از برنامه ریزی های مالی کاملا بهم خواهد خورد.
  • معمولا هیچکدام از متخصصین این جراحی ها تضمینی برای نتایج دلخواه نخواهند داد و بنابراین حرکت در این مسیر نوعی ریسک محسوب خواهد شد.
  • برخی از افرادی که برای بار اول دست به جراحی از نوع زیبایی میزنند پس از مدتی احساس میکنند بایستی سایر نقاط بدن خود را نیز به منظور بهبود شرایط ظاهری به تیغ جراحان زیبایی بسپارند و بنابراین برای تعدادی از این افراد نوعی اعتیاد برای این گونه اعمال ایجاد میشود.
بیشتر بخوانید  افزایش ابتلا به HIV بین زنان ایرانی

مزایای جراحی های زیبایی

  • با نتیجه های مطلوب مسلما افراد میتوانند با نگرش خود زیبایی بیشتری بدست آورده و جوانتر به نظر برسند و البته در برخی از این افراد این موضوع با یک نوع اعتماد به نفس نیز همراه خواهد بود.
  • در برخی از مشگلات مانند چاقی های مفرط ،جراحی ها روشی برای تسریع در کسب نتایج دلخواه مثلا لاغری خواهند بود البته به شرطی که با عوارض همراه نباشند.

حتما لازم است جراحی های زیبایی اختیاری را با درایت و صبر و تحقیق کافی انجام داد تا در نتایج دراز مدت آن پشیمانی گریبان افراد را نگیرد.

مجله ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + نه =

دکمه بازگشت به بالا