چهره ها

بیوگرافی پانته آ مهدی نیا و زندگی شخصی

بیوگرافی پانته آ مهدی نیا

پانته‌ آ مهدی‌ نیا در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۶۰ در کرج متولد شد . پانته‌ آ مهدی‌ نیا بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر و گوینده رادیو نیز می‌باشد. میزان تحصیلات وی:  فارغ التحصیل رشته نگارگری از دانشگاه سوره و هم چنین دارای مدرک تحصیلی کارگردانی از آکادمی هنر میباشد‌. پانته آ مهدی نیا از سال ۱۳۸۲ وارد بازیگری شده و کار خودرا عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر شروع کرده.

ازدواج و همسر پانته آ مهدی نیا

از وضعیت ازدواج پانته‌ آ مهدی‌ نیا اطلاع دقیقی در دست نیست ولی این هنرمند در حاشیه جشنواره فجر ۱۳۹۷ در مورد بازی خود در فیلم شعله ور درکنار دارا حیایی پسر امین حیایی و مونا بانکی پور گفت :

 

من ازدواج نکردم و اگر زوج ازدواج کرده بودم پسرم سن و سال دارا حیایی بود زیرا خانم مونا بانکی پور مادر دارا حیایی از دوستان خیلی خوب من هست که هم سن و سال من میباشد .

 

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

فوت برادر پانته‌ آ مهدی‌ نیا

پانته‌ آ مهدی‌ نیا ۲ برادر بنام متین و مبین دارد که متاسفانه در ماه اسفند سال ۱۳۹۳ با انتشار متن زیر خبر از فوت برادرش متین داد :

هرگز بـه ذهنم هم خطور نکرد روزى نديدن و نبودنت را بپذيرم، هرگز خانه کوچک دو نفرى مان را بى حضور پر سر و صدا و پر از هيجانت تصور نکرده بودم

آن قدر پر بودى از زندگی ؛ شور بـه حيات و پر از آرزو که نميدانم چطور توانستى مرا منگ و مبهوت ميان هزاران آرزوى مشترکمان رها کنى… تمامى آرزوهايمان رابا هم قسمت کرده بوديم و شريک بوديم…

بیشتر بخوانید  بیوگرافی سوگل خلیق همراه با تصاویر

من بى تو هيچ آرزويی ندارم …

 

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

ورود به تلویزیون

خانم مهدی نیا در ۲۷ سالگی با سریال بسیار دیدنی یوسف پیامبر سال ۸۷ وارد قاب تلویزیون شد و برای دومین بار درسال ۹۲ این تجربه با سریال درخت معرفت «پدر» تکرار شد.

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

شروع با اجرا تا تئاتر

نخستین بار فعالیت اش را به عنوان مجری سیما و بعد صداپیشگی شروع کرد سپس به‌ صورت حرفه اي از سال ۱۳۸۰ وقتی ۲۰ ساله بود با تئاتری بنام رستوران بکارگردانی نصرت الله مسعودی شروع کرد.

 

وی با فیلم شیون و کرانه های‌ کبود و سپس در فیلم سینمایی محمد رسول الله بـه چهره شناخته شده تبدیل شد. این هنرمند جوان هم چنین در آثاری چون شعله ور و من دیوانه نیستم و مشکل گتی و پری دریایی و ….‌نقش آفرینی کرده اسـت. وی علاوه بر بازیگری در رادیو نیز مشغول اسـت و یکی از گویندگان برنامه های‌ شبکه رادیویی میباشد.

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

از وضعیت ازدواج و همسر و مجرد و متاهل بودن این هنرمند اطلاعی در دست نیست و خبری مبنی بر ازدواجش منتشر نشده اسـت. وی در فیلم مذهبی و تاریخی محمد رسول الله بـه کارگردانی مجید مجیدی حضور داشت و نقش فاطمه بنت اسد را ایفا کرده اسـت. از دیگر آثار شاخصش بازی درکنار امین حیایی و پسرش دارا حیایی در فیلم سینمایی شعله ور بود که تجربه خوبی را برایش رقم زد.

 

از تئاتر تا تله فیلم

درسال ۱۳۸۳ بـه تله فیلم شیون بـه کارگردانی مصطفی ولی عبدی معرفی شد و بعد از تست دراین فیلم شیون بازی کرد، سپس سال ۱۳۸۶ دومین تجربه خودرا با صادق کامیار در فیلم کرانه های‌ کبود بدست آورد.

بیشتر بخوانید  الناز شاکردوست و زندگی نامه اش،تصاویر

 

پانته آ مهدی نیا

پانته آ مهدی نیا بازیگر سریال دنگ و فنگ روزگار

آخرین کار هنری وی در عرصه بازیگری حضور در سریال دنگ و فنگ روزگار اسـت که با هنرمندی دیگر هنرمندان هم چون سیروس گرجستانی و معصومه آقاخانی و سینا رازانی و …تولید و ساخته شده اسـت.

فعالیتهای هنری پانته‌آ مهدی‌ نیا:
فیلم سینمایی
– شعله‌ور (۱۳۹۵)
– من دیوانه نیستم (۱۳۹۵)
– پری دریایی (۱۳۹۴)
– مشکل گیتی (۱۳۹۴)
– محمد رسول‌الله (۱۳۹۳)

سریال تلویزیونی
– یوسف پیامبر     (فرج‌الله سلحشور  ۱۳۸۷)
– درخت معرفت (پدر)     (سپهر محمدی   ۱۳۹۲)
– دنگ و فنگ روزگار     (جواد مزدآبادی   ۱۳۹۸)

تله فیلم
– شیون     (مصطفی ولی عبدی  ۱۳۸۳)
– کرانه‌های کبود    (صادق کرمیار   ۱۳۸۶)
– دربست تا بهشت    ( حسین تبریزی   ۱۳۸۶)
– قناری     (سپهر محمدی  ۱۳۸۷)
– ترنج آسمان    ( سپهر محمدی   ۱۳۸۸)
– منشی موقت     (علی صلح جو  ۱۳۸۹)
– رادیو آبادان     (حمید هنری  ۱۳۹۱)
– شکار سایه    ( عباس رافعی  ۱۳۹۱ )

تئاتر
– رستوران    ( نصرت‌الله مسعودی  ۱۳۸۰)
– دویدن با زخم کف پا    ( علی نرگس نژاد   ۱۳۸۸)
– مجلس اشیا   ( مهران رنجبر  ۱۳۹۵)
– درای کانتی    (امیر پشلنگ  ۱۳۹۶)
– هگزا شهر دوشیزگان    ( محمد حاتمی   ۱۳۹۷)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =