اخبار

توصیه های مهم به زائرین کربلا

توصیه های مهم به زائرین کربلا – به زائران توصیه می‌شود ارز مورد نیاز را داخل کشور تهیه کرده و به هیچ عنوان به مراکز توزیع ارز در عراق مراجعه نکنند.

 یک مقام مطلع گفت: با توجه به عدم همراهی و هماهنگی بانک مرکزی عراق در ارائه خدمات مناسب در ارائه ارز، به زائران توصیه می‌شود ارز مورد نیاز را داخل کشور تهیه کرده و به هیچ عنوان به مراکز توزیع ارز در عراق مراجعه نکنند.

زائران اربعین ارز مورد نیاز خود را داخل کشور تهیه کنند

وی افزود: دولت سابق عراق به دلیل تحریم حاضر به دادن دینار به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نشد و به همین دلیل دولت ناگزیر از استفاده از امکانات محدود در عراق شد که دولت سابق عراق به همان میزان نیز همراهی لازم را نداشت و لذا مشکلاتی برای زائران ایرانی به وجود آمد که ضمن عذرخواهی از زائران عزیز در این مشکل پیش آمده از زائران خواسته می شود ارز خود را در داخل کشور تهیه نمایند و وجه پرداختی آن دسته از زائرانی که موفق به دریافت ارز نشده‌اند محفوظ و بلافاصله پس از بازگشت به حساب آن‌ها مرجوع خواهد شد.

از حضور بی‌برنامه در مرز مهران جدا خودداری کنید

هم‌چنین به دنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی و وقوع طوفان و بارش در مناطق غربی کشور به ویژه استان ایلام از زائران تقاضا شده است تا نسبت به حضور در شهر مهران از قبل برنامه‌ریزی و اطلاعات لازم را داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.

زائران باید توجه داشته باشند که مرز مهران روزهای منتهی به اربعین بسیار پر حجم و با ازدحام بالایی برخوردار است که روند تردد مرزی نسبت به روزهای قبل کمی با صبر و تحمل باید باشد و طوفان و بارش باران نیز موجب توجه بیشتر زائران خواهد بود.

مناسب است زائران در صورت امکان به سمت مرزهای شلمچه و چذابه تغییر مسیر دهند.

بیشتر بخوانید  واکنش مجدد ظریف به شروط آمریکا برای مذاکره با ایران

توصیه های مهم به زائرین کربلا

توصیه های مهم به زائرین کربلا
توصیه های مهم به زائرین کربلا

هشدار و یادآوری

به گزارش ایسنا، میر مسعود حسینیان ، با بیان این‌که «همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است ، زائران باید دقت کنند که نمی‌توانند از هر مکانی در عراق و در طول مسیر راهپیمایی اربعین عکسبرداری و فیلمبرداری کنند و متاسفانه عدم رعایت این موضوع از سوی برخی از زائران باعث مشکلاتی برای تعدادی از آن‌ها شده بود» ، خاطرنشان کرد : همچنین برخی از زائران نیز متاسفانه علارغم توصیه های قبلی ،برخی از اجناس و کالاهایی که ورود آن به عراق ممنوع است را همراه خود داشته‌اند که این نیز مشکلاتی را به همراه آورده است، مثلاً در مواردی تعداد بسیار محدودی از زائران موادمخدر به همراه خود داشتند که این باعث مشکلاتی برای آن‌ها شده است؛ چرا که همانطور که پیش از نیز گفته شده بود حمل مواد مخدر حتی برای استفاده شخصی در عراق با مجازات بسیار سنگینی همراه است.

این دیپلمات ایرانی در عراق در ادامه مصاحبه با رادیو اربعین، همچنین با اشاره به مشکلات ایجاد شده در ارتباط با روند توزیع ارز بین زائران در کربلا گفت: علی‌رغم این‌که گفته شده ۱۷ باجه در کربلا برای توزیع ارز فعال است، فقط یک باجه در این زمینه فعالیت می‌کند و ما اکنون با زائرانی روبه‌رو هستیم که در اپلیکیشن« بله» برای دریافت ارز ثبت نام کرده‌اند و به امید دریافت ارز در عراق از داخل کشور با خود ارزی به همراه نیاوردند و اکنون با توجه به روند کند توزیع ارز در عراق با مشکلات زیادی برای جابه‌جایی در این کشور روبرو شده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر مقامات مسئول در ستاد مرکزی اربعین و بانک مرکزی در این زمینه چاره اندیشی کنند.

مهمان‌نوازی عراقی‌ها به زائران اربعین بی‌نظیر است

ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق ، با بیان این‌که «با نزدیک شدن به روز اربعین شاهد افزایش زائران اربعین حسینی در عراق هستیم»، اظهار کرد: در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه نیز حضور گسترده زائران مشاهده می‌شود البته به دلیل کثرت جمعیت در مرز مهران ممکن است روند حرکت در این مرز با کندی به پیش برود ولی در مجموع مشکل خاصی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید  روحانی: راه برای مذاکره بسته نیست

این دیپلمات ارشد ایرانی در عراق با بیان این‌که «همه امور در عراق برای استقبال از زائران اربعین حسینی آماده است» ، افزود: مردم عراق به صورت عاشقانه از زائران اربعین حسینی در موکب ها و منازل خود پذیرایی می کنند و جا دارد که از آن‌ها به خاطر این مهمان‌نوازی تشکر و قدردانی کرد.

وی در مصاحبه با رادیو اربعین  با بیان این‌که «امنیت کامل در مسیر تردد زائرین اربعین حسینی در عراق وجود دارد و خوشبختانه تاکنون با مشکل خاصی روبرو نشده‌ایم»، تصریح کرد : مهمان‌نوازی عراقی‌ها و محبت آن‌ها به زائران اربعین حسینی یک موضوع بی‌نظیر است.

مسجدی در پایان تأکید کرد: عشق به امام حسین(ع) باعث ایجاد پیوند عمیق معنوی ، ایمانی و فرهنگی بین دو ملت ایران و عراق شده و هیچ کس نمی‌تواند این پیوند را تضعیف کند.

گزارش وضعیت خدمات رسانی ستاد اربعین به زائران روز چهارشنبه مرز چذابه

به گزارش ایسنا  در این روز تعداد ۳۳۰۷۲ زائر از مرز چذابه عبور و به کشور عراق وارد شده و تعداد ۵۰۶۳ نفر از زائران از این مرز به کشور بازگشتند در این روز حدود یکصدو بیست هزار پرس غذا و نوشیدنی و میوه از سوی مردم و دستگاهها و ارگان های دولتی با هماهنگی ستاد اربعین توزیع شده است. تا این روز تعداد ۱۰۸۰۰ خودرو در پارکینگ های این شهر ساماندهی شده است.

گزارش وضعیت خدمات رسانی ستاد اربعین به زائران روز چهارشنبه مرز مهران

در این روز تعداد ۱۶۵۲۹۲ زائر از مرز مهران عبور و به کشور عراق وارد شده و تعداد ۲۸۸۵۷ نفر از زائران از این مرز به کشور بازگشتند در این روز حدود ششصد هزار پرس غذا و نوشیدنی و میوه از سوی مردم و دستگاهها و ارگان های دولتی با هماهنگی ستاد اربعین توزیع شده است. تا این روز تعداد ۲۵هزار خودرو در پارکینگ های این شهر ساماندهی شده است

بیشتر بخوانید  جزئیات بودجه ۹۸/توزیع ۱۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه بین مردم

گزارش وضعیت خدمات رسانی ستاد اربعین به زائران روز چهارشنبه دوم آبان

در این روز تعداد ۲۶۰۶۸۷ زائر از مرزهای زمینی و هوایی کشور عبور و به کشور عراق وارد شده و تعداد ۴۸۵۴۴ نفر از زائران نیز به کشور بازگشتند در این روز ۹۰۰ هزار پرس غذا و نوشیدنی و میوه از سوی مردم و دستگاهها و ارگان های دولتی با هماهنگی ستاد اربعین توزیع شده است. در این روز ۶۳ درصد زائران مرز مهران، ۲۱ درصد زائران مرز شلمچه، ۱۳ درصد زائران مرز چذابه و ۳ درصد زائران مرز هوایی را برای تردد انتخاب کرده اند

بیش از ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و تریلی ایرانی در عراق مشغول به خدمات رسانی هستند

به منظور رفاه حال زائران در مراسم عظیم و حماسی ستاد اربعین جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی دولت عراق تا کنون بیش از ۸۰۰ خودرو به این کشور اعزام کرده است که از این تعداد بیش از ۵۵۰ اتوبوس دورن شهری و بیش از ۲۵۰ دستگاه تریلی برای حمل و نقل بار و غذا مشغول به خدمات رسانی هستند.

بیش از ۲۰ هزار زائر مراسم عظیم اربعین مورد رسیدگی درمانی قرار گرفته اند

از ابتدای مراسم عظیم و حماسی اربعین بیش از ۲۰ هزار زائر برای پیگیری امور درمان خود به مراکز پزشکی مراجعه کرده اند از این تعداد ۳۸۰ نفر در اثر سوانح رانندگی و ۷۳۰ نفر زنان و زایمان بوده اند که توسط مراکز پزشکی ستاد اربعین مورد درمان واقع شده اند.

 

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − ده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا