لباس و مد

جدیدترین مدل های لباس مجلسی پوشیده بلند

قبل از آنکه برای خرید لباس روانه بازار شوید تکلیف خودتان را به خوبی مشخص کنید! از قبل رنگ و مدل هایی که در ذهن دارید را به خوبی به خاطر بسپارید. یادتان باشد شما برای آنکه زیبایی خود را تکمیل کنید علاوه بر داشتن یک لباس زیبا باید اکسسوری های متناسب با آن را نیز استفاده کنید. به طور مثال شما در کنار این لباس قرار است تا از سرویس طلایی خاص استفاده کنید، کیفی که در اختیار دارید و قرار است با آن لباس به دست بگیرید را مد نظر قرار دهید تا در انتها و پس از خرید لباس مجبور به خرید تکه های کوچک دیگری نباشید.

 

مدل های لباس مجلسی
مدل های لباس مجلسی

به جنس پیراهنی که انتخاب می کنید دقت لازم را داشته باشید. جنس های نخی به هیچ عنوان مناسب برای لباس های مجلسی رسمی نیستند، از این نوع پارچه بهتر است برای دورهمی های دوستانه و عادی استفاده کنید. بهترین جنس لباس مجلسی گیپور، ساتن، ابریشمی و یا ترکیبی است. بهتر است برای مهمانی ها و جشن های رسمی همچون عروسی از لباس هایی استفاده کنید که دارای ریزه کاری های زیبا هستند، و در مراسم و مهمانی های خانوادگی و دورهمی های ساده از لباس هایی استفاده کنید که در آنها کمترین میزان از زرق و برق قابل مشاهده است.

مدل لباس مجلسی بلند پوشیده حریر کار شده

لباس هایی که جنبه مجلسی و رسمی دارند باید دارای قد بلند باشند. اما قد لباس چیزی است که شما باید با توجه به هیکل و قد کلی خود آن را در نظر بگیرید. به طور مثال برای خانم هایی که قد کوتاهی دارند قد لباس مجلسی پوشیده تا زانو و یا بالای آن باید باشد، چراکه لباس های بلند و آن دسته از لباس هایی که وسط ساق پا قرار می گیرند منجر به کوتاه تر نشان دادن آنها خواهد شد.اگر در مراسمی شرکت می کنید که قرار است در آن جنب و جوش زیادی داشته باشید بهتر است لباسی انتخاب کنید که دنباله دار نبوده و قسمتی از آن روی زمین کشیده نمی شود، چراکه چنین لباس هایی به شدت منجر به کلافه گی شما و در نهایت کثیف و پاره شدن خود خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید  مدل های جالب کیف های تابستانی برای خانم ها

زمانیکه می خواهید رنگ لباستان را انتخاب کنید سعی کنید از روی احساس انتخاب خود را انجام ندهید! ابتدا تناژ رنگی پوست خود را بشناسید و سپس با توجه به آن رنگ هایی که متناسب و یا مکمل پوست بدن و صورت شما هستند را انتخاب کنید. اگر پوست خیلی روشنی دارید بهتر است از رنگ های نسبتا پر رنگ استفاده کنید؛ انتخاب رنگ های خیلی روشن منجر به بی روح نشان دادن شما خواهند شد. در نقطه مقابل کسانیکه دارای پوست تیره ای هستند بهتر است رنگ هایی با تناژ روشن استفاده کنند تا از این طریق رنگ پوست آنها کمی متعادل تر شود.

 

آخرین نکته ای که باید در خرید لباس مجلسی پوشیده کوتاه و یا بلند به آن دقت کنید فرم کلی بدن شماست. هدف شما از پوشیدن یک لباس زیباتر جلوه دادن اندامتان است. قبل از خرید فرم کلی اندام خود بشناسید. لباس ها باید به گونه ای در بدن شما بنشینند که منجر به نشان دادن ظرافت های اندام شما شوند. به طور مثال اگر دارای هیکلی به شکل گلابی هستید، لباس هایی انتخاب کنید که منجر به حجم دار کردن شانه های شما شوند و دید را از روی باسن و کمر بردارند. برای این کار می توانید لباس هایی که دارای یقه های باز و مربعی هستند و یا آن دسته از لباس هایی که دارای سرشانه های پفی هستند استفاده کنید.

منبع:آریسته

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =