کسب و کار

دلایل شکست در مسیر زندگی و کار

شکست در کار و زندگی در سالهای اخیر بیش از پیش دیده میشود و شاید مهمترین دلایل شکست این فاکتور است که بسیاری از مردم به روشن نمیدانند چه خواسته ای دارند.

منطق ((یک زندگی خوب)) اصلا خواسته مناسبی نیست چرا که بسیاری از افراد در مقطعی که زندگی میکنند نسبت به گذشته زندگی بهتری دارند اما باز هم احساس ناکامی و قوقف و شکست میکنند.

بیشتر فاکتورهای اصلی شکست در زندگی و کار معمولا یکسان هستند و برخی از آنها با توجه به وضعیت افراد و شرایطی که در آن زندگی میکنند ممکن است بین کار و زندگی متفاوت باشد.

در این مطلب مجله ایران به چند نکته از مهمترین دلایل شکست افراد که میتواند به کار یا زندگی داخلی تعمیم پیدا کند اشاره ای خواهیم داشت.

روشن نبودن هدف مشخص

بسیاری از افراد نه تنها در ایران بلکه در بیشتر نقاط دنیا نمیدانند در مسیر زندگی به چه نقطه ای قرار است برسند و به همین دلیل بارها مسیرشان را مچجبورند عوض نمایند چرا که با هر شنیده ای تصور زندگی بهتر پیش روی آنها خواهد بود.

دلایل شکست
دلایل شکست

عدم اطلاعات و دانش کافی

چه در عرصه زندگی و چه در صحنه کار و تجارت حتما لازم است افراد از اطلاعات کافی نسبت به حوزه های مورد نظر خود برخوردار شوند تا مسیر پیش روی خود را بتوانند برنامه ریزی نمایند.

متاسفانه در خیلی از موارد که افراد برنامه هایشان به شکست منجر میشود تنها فقط به گفته و یا احساس درونی خود شروع کننده هستند علی رغم اینکه بتوانند برنامه مشخصی در راه روی خود ترسیم کنند.

عدم انضباط

هیچ شکی نیست همه ما در مقاطعی از زندگی طعم نظم و انضباط را در پیشبرد کارهایمان چشیده ایم.بی نظمی بلایی است که موجب فروریختن پازل های تصویر یک کار میشود و بنابراین افراد بی نظم شکست شان با احتما زیاد قابل پیش بینی خواهد بود.

ناامید زودهنگام

هر دستاورد بزرگی نیاز به مبارزه و مقاومت دارد بنابراین افرادی که با کوچکترین تلنگری عقب نشینی میکنند و آیه یاس میخوانند نمیتوانند انتظار موفقیت های مورد انتظار خود را داشته باشند.

چنانچه اهداف با مطالعه و صحیح انتخاب شده باشند مسلما دستیابی به آنها ممکن خواهد بود.اما ممکن است چالش هایی در بین مسیر بوجود آید که با توجه به تدبیر و صبر قابل حل خواهند شد.

دلایل شکست

دلایل شکست
دلایل شکست

عدم ریسک پذیری

در خیلی از مواردی که افراد رویدادهای تازه ای را در نظر دارند شروع کنند (کار یا مناسبات خانوادگی حتی مثل ازدواج) بعد از مطالعه کافی لازم است بخشی هم ریسک پذیری چاشنی کارهایشان باشد و گرنه دستاوردهای جدیدی که مورد انتظار است حاصل نخواهد گردید.

صبر

حتما اهرم اصلی در مسیر حرکتی  و رسیدن به مقاصد برنامه ریزی شده صبر خواهد بود .اگر این اهرم قدرتمند همراه کسی نباشد با رسیدن به کوچکترین موانع شکست برایشان قطعی شده و خود را بازنده می یابند.

تدوین :مجله ایران

بیشتر بخوانید  چند مهارت الزامی در دنیای امروز برای استخدام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دو =