خانه داری

روش های پیشنهادی برای تازه نگه داشتن میوه ها

نگهداری میوه ها

با توجه به مشغله های زندگی روزمره در خیلی موارد خانواده های امروزی خریدهای کلی برای منزل خود انجام میدهند که با توجه به عمر کوتاه میوه ها و سبزیجات  بهتر است روش های اصولی را برای نگهداری آنها انتخاب کنیم تا از سرعت خراب شدن آنها کم کنیم.به همین منظور در این مطلب مجله ایران چند پیشنهاد  برای نگهداری بهتر میوه ها برای شما آماده کرده ایم که با توجه به قیمت های میوه ها در هزینه های زندگی نیز صرف جویی بعمل خواهد آمد.

در بیشتر مواقع علت خراب شدن میوه ها گاز اتیلن است که میوه ها از خود متصاعد میکنند که باعث رسیده شدن آنها میگردد.

این میوه ها شامل زردآلو،خرمالو،انگور و موز و برخی از میوه های دیگر هستند. پس بنابراین در مرحله اول این میوه ها را با سایر میوه ها در یکجا نگهداری نکنید.

نکته بسیار مهم دیگر اهمیت جداسازی میوه های خراب از داخل یخچال منزل تان است چرا که آنهایی که در حال خراب شدن هستند  مسلما در پوسیدگی سایر میوه های کناری خود نیز تاثیر زیادی خواهند داشت.

بهتر است به هنگام قرار دادن میوه ها داخل یخچال آنها را حتما خشک کنید برخی از آنها به خیس بودن بسیار حساس بوده و در این حالت خیلی زودتر از مواقع دیگر خراب خواهند شد مانند هویچ.

نگهداری میوه ها

نگهداری میوه ها
نگهداری میوه ها

در خصوص نگهداری سیب بهتر است آنها را بصورت خشک و بدون شستشوی اولیه داخل کاغذ معمولی و نه در  روزنامه بپیچید.

در مورد نگهداری موز با توجه به اینکه آنها معمولا خیلی زود خراب میشوند به دلیل تولید زیاد گاز اتیلن نسبت به سایر میوه ها ،بهتر است موزه ای سفت را به هنگام خرید انتخاب نموده و در انتهای خوشه آنها پلاستیکی بپیچید تا گاز تولید شده اتیلن موچب تشدید در رسیدگی بیش از حد آنها نشود.

بیشتر بخوانید  چک‌لیست مادرها برای روزه‌داری

در خصوص نگهداری خیار بهتر است آنها را شستشو نکرده و یا آنها را داخل کاغذ  های عادی بپیچید و یا آنها را داخل قابلمه ای رویی گذاشته و درب آن را نیز ببینید.

خیلی بهتر است میوه ها را از داخل پلاستیک هایی که آنها را با این پلاستیک خریداری نموده اید خارج نمایید چراکه این پلاستیک ها بخصوص جنس رنگی آنها معمولا از مواد شیمیایی ساخته شده که ممکن است در بلند مدت در میوه های خوراکی ما تاثیر بگذارند.

ودر قدم نهایی در صورت امکان بهتر است میوه ها را کم و در نوبت های بیشتر خریداری بنمایید.

مجله ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + سه =

دکمه بازگشت به بالا