سلامت

سم زدایی بدن با کارهای ساده

گاهی افراد فکر می کنند بایستی حتما مشگلاتی وجود داشته باشد (مانند اعتیاد به مواد مخدر)تا به فکر سم زدایی بدن خود بیفتند.اما در زندگی های روزمره بخصوص زندگی های شهری با توجه به هوای ناسالم،غذاهای مختلف آماده ،مواد غیر ارگانیک و …لازم است در جهت بهبود متابولیسم بدن خود برنامه سم زدایی را به صورت دوره ای و با کارهای ساده در پیش بگیریم.

بی اهمیتی به این موضوع در بلندمدت مسلما باعث وجود یا تشدید ناراحتی های جسمی و مشگلات درونی بدن خواهد شد.

آب بنوشید

هیچ شکی نیست اب یکی از مهمترین عناصر طبیعت است که هر جا باشد با خود تمیزی به همراه خواهد داشت.این موضوع در مورد سم زدایی بدن نیز صادق است.نوشیدن آب سالم و بدون املاح مضر بصورت مستمر تا حدود خیلی زیادی سموم جذب شده به بدن را دفع خواهد نمود.

سم زدایی بدن
سم زدایی بدن

چای سبز بنوشید

از مزایای چای سبز قبلا در مجله ایران مطالبی ارائه شده است.هرچند برای ایرانی ها هیچ چیز جای چای معمولی را نمیگیرد ولی در صورتیکه بصورت روزانه یک فنجان چای سبز نوش جان کنید کمک شایانی به سم زدایی در بدن خواهید نمود.آنتی اکسیدانهای بسیار مفید در این نوشیدنی راهکار اصلی دفع سموم از بدن خواهند شد.

ورزش کنید

حتما میدانید مادامیکه در حال عرق کردن بصورت طبیعی باشیم سموم زیادی از طریق این روش از بدن دفع خواهد شد.ورزش با خود ارمغان های زیادی به همراه می آورد که یکی از آنها سم زدایی بدن خواهد بود.

میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنید

میوه و سبزیجات علاوه بر نیازهای روزمره ،بسیاری از فاکتور های مهم که بدن در جهت تسهیل دفع مواد زائد از بدن نیاز دارد را فراهم میکند.بنابراین با مصرف به اندازه از این خوراکی های طبیعی روند دفع سموم از بدن را بهبود ببخشید.

از خوراکی های آماده دوری کنید

هرچند شیوه زندگی این روزهای ما سرعت پیدا کرده و سایر فاکتورهای اجتماعی نیز در آن تاثیر گذاشته تا بیشتر به سمت خوراکی های آماده برویم اما باید دانست که برخی از این خوراکی های آماده خود منشا سموم هستند و حداقل کاری که میتوان نمود مصرف آنها را به حداقل رساند.

سم زدایی بدن
سم زدایی بدن

به طب سنتی بیشتر روی بیاورید

گاهی در خصوص بهبود برخی از بیماری ها بجای داروهای شیمیایی با مشورت پزشک و متخصص طب سنتی میتوان از داروهای گیاهی استفاده نمود.اگر اینکار مسیر است حتما آن را در برنامه زندگی خود قرار دهید.

از سیگار دوری کنید

قبلا بصورت کامل در بخش سلامت مجله ایران به مضرات سیگار پرداخته ایم.

وجود حداقل چهار هزار سم مستقیم مه مراه با دود سیگار وارد بدن میشوند میتوانند بسیاری از تلاش های ما را در مسیر سلامت خنثی نمایند.

بسیاری از نوشیدنی ها  و ترکیبات دیگری برای سم زدایی از بدن نوصیه میشود.اما بهتر است بهترین روش ها را در ساده ترین انتخاب ها در این خصوص جستجو کنیم و مواد طبیعی را همیشه در اولویت بگذاریم.

تدوین و گردآوری:مجله ایران

بیشتر بخوانید  خواص آلو بخارا؛ از تقویت حافظه تا تنظیم فشار خون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =