گوناگون

سند تک برگ | مراحل گرفتن سند تک برگی و مدارک مورد نیاز

سندهای امروزی به صورت تک برگ هستند و جایگزین سند قدیمی و منگول دار شده است. مراحل دریافت سند تک برگ خیلی ساده است و در این مطلب مراحا گرفتن سند تک برگ منزل را به شما می گوییم.

برای دریافت سند تک برگ باید به این صورت اقدام کنید : به دفتاتر اسناد بروید و درخواست برای دریافت سند بدهید، در صورت تعویض سند قدیمی و تبدیل به سند جدید باید سند قبلی استعلام شود، تسویه صورت حساب تعرفه شهرداری، مراحل انجام انتقال دادن سند، پرداخت هزینه و مدارک مورد نیاز و … که در ادامه در مورد مراحل و نحوه وصل آن بیشتر می خوانید.

مراحل دریاقت سند تک برگی

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم برای دریافت سند جدید و تک برگی و یا انتقال دادن سند قدیمی به سند جدید تک برگی باید مراحلی را رعایت کنید که پس از انجام این مراحل سند را دریافت کنید.

۱٫مراجعه به دفتر ثبت و اسناد :

با مراجعه کردن به دفتر اسناد شما باید مشخص کنید که برای انتقال سند قدیم به جدید مراجعه کرده اید و یا قصد دارید سند جدید بگیرید که فقط در صورت دریافت سند جدید باید به دفاتر اسناد بروید.

۲٫استعلام کردن سند قدیمی :

استعلام از سند قدیمی برای انتقال به سند جدید نشان دهنده تایید و اصل بودن سند می باشد که اداره ثبتاین استعلام را انجام می دهد و اطلاعات دقیق را برای گرفتن سند تک برگی در اختیار متقاضی و مراجع قرار می دهد.

سند تک برگ
سند تک برگ

۳٫تسویه تعرفه شهرداری :

اگر این سند قرار است که به شخصی دیگر منتقل شود باید بدهی آن را تسویه کنید و کارت پایان کار شهرداری را بگیرید. این کارت نشان می دهد که مالیات پرداختی توسط فرد می باشد.

بیشتر بخوانید  ۶ نکته برای خرید کتاب مناسب

۴٫ انتقال دادن سند :

پس از ارائه دادن مدارک لازم برای انتقال سند شما برای دریافت سند تک برگی باید به دفتر اسناد مراجعه کنید و دفتر اسناد کار انتقال سند را با داشتن اطلاعات سیستمی انجام می دهد و به اداره ثبت می فرستد.

۵٫مراجعه به دفتر اسناد :

با مراجعه به اداره ثبت می توانید سند تک برگ را دریافت نمایید و با پر کردن فرم درخواستی و استعلام سیستمی تسویه حساب شهرداری و طی کردن مراحل قبل شما می توانید سند را دریافت کنید.

۷٫دادن سند قبلی :

برای اینکه سند تک برگ جدید را بگیرید باید سند قبلی را به اداره ثبت تحویل دهید و در غیر این صورت شما نمی توانید سند جدید را بگیرید.

۸٫ مراجعه به پست :

در این مرحله به پست بروید و با پرداخت کردن هزینه و پر کردن فرم، سند خود را بگیرید در برخی از داره های ثبت این پست در نزدیکی مرکز قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا