عینک آسیا

عینک آسیا

فروش انواع عینک های طبی و آفتابی از برندهای معروف

مجموعه ای از متنوع ترین عینک های بچه گانه

درمان عیوب انکساری چشم

تعیین نمره عینک و لنز با کامپیوتر

مجهز به اپتومتری و بینایی سنجی زیر نظر اپتومتریست

اپتومتریست صبح ها ۱۰:۳۰ الی ۱۳ همه روزه

پنجشنبه ها بعدازظهر ۱۷ الی ۲۰

پذیرش تعمیرات عینک های طبی و آفتابی

ارائه عدسی های زایس ،عادل خاورمیانه(اپتکس،کاستوم و …)

هویا ژاپن و …

تهران-بلوار آیت الله کاشانی

اول بلوار اسیا_شهیدباکری)

عینک آسیا

۰۲۱-۴۴۱۱۱۲۲۴

تلفکس

۰۲۱-۴۴۱۳۱۹۳۵

۹ صبح الـــــــــــی ۲۱

با مدیریت:منوری

معیار صحیح انتخاب یک عینک چیست؟

 

در انتخاب عینک خود چه ملاکی‌هایی را در نظر دارید؟ قیمت، زیبایی، دوام، راحتی یا…؟ هر کس برای خود ملاک‌هایی دارد، گاهی هم هیچ ملاکی مد نظر نیست و افراد به سلیقه خود اعتماد می‌کنند. اما آیا سلیقه کافی است یا دانش و معیارهایی هم لازم است. به بیان دیگر معیار صحیح انتخاب یک عینک چیست؟

۱- قاب یا فریم عینک :

قاب عینک از چند نظر حائز اهمیت است. فریم یا قاب مناسب باید شیشه یا لنز عینک را در فاصله مناسب نسبت به چشم قرار دهد. دیگر این که عدسی که در فاصله مشخص قرار داده می‌شود، باید انحنایی متناسب با جهت‌های مختلف حرکت چشم داشته باشد.

در هنگام انتخاب قاب باید دقت کرد قسمت بالای قاب با لبه تحتانی ابرو مماس باشد و قسمت تحتانی قاب، قسمت تحتانی چشم را بپوشاند. همچنین در دو طرف چشم، با بینی و گیجگاه، پوشش کافی را ایجاد کند.

دسته‌های قاب نباید دو طرف گیجگاه را فشار دهند و طول دسته‌ها باید به شکلی باشد که در پشت گوش قرار گیرند.

قاب‌هایی که وجود دارند به دو دسته فلزی و غیر فلزی تقسیم می‌شوند:

فریم‌های فلزی از آلیاژهای مختلف هماهنگ با بدن که سبک و مقاوم هستند، انتخاب می‌شوند.این قاب‌ها نباید در هنگام ترشح عرق ، اثرات سمی روی بدن داشته باشند و تغییر رنگ هم ندهند.

فریم‌های غیر فلزی هم از ترکیب‌های سلولزی یا پلیمری ساخته می‌شوند و می‌توانند در عین ظرافت، سطح خوبی برای عدسی فراهم کنند. این قاب‌ها تنوع زیادی دارند و از عوارض کمتری نسبت به فریم‌های فلزی برخوردارند، ولی در اثر مرور زمان این فریم‌ها خشک می‌شوند و می‌شکنند.

برای کودکان قاب‌های غیر‌ فلزی بیشتر توصیه می‌شود، زیرا احتمال آسیب‌ رسیدن به پوست و چشم در اثر حوادث و برخوردها در این قاب‌ها کمتر است.

۲- شیشه یا عدسی عینک :

علاوه بر قاب عینک ، شیشه‌ها نیز از اهمیت فوق ‌العاده بالایی برخوردار هستند.

شیشه‌های عینک کودکان حتما باید از جنس بسیار سبک و نشکن ساخته شوند.

اگر قرار است عینک همیشه روی چشم شما باشد، بهتر است شیشه فتوکرومیک باشد تا بتواند در برابر اشعه خورشید نیز از شما محافظت کند.

شیشه ی عینک بچه‌ ها باید درجه فتوکرومیک بالاتری داشته باشد، زیرا چشم‌های بچه‌ ها نسبت به بزرگسالان، به اشعه ماورای بنفش حساس ‌تر است.

۳- زیبایی

زیبایی هم می‌تواند یکی از معیارهای فرعی باشد؛ به عنوان مثال شیشه عینک بزرگ، چشم‌ها را بهتر نشان می‌دهد، پس اگر چشم‌های شما زیبا است عینک شیشه بزرگ بیشتر به شما می‌آید، یا کسانی که بینی خوش‌تراشی دارند بهتر است عینکی انتخاب کنند که بخش زیادی از بینی را نپوشاند.

دکمه بازگشت به بالا