اخبار

قصد تعطیلی مراکز علمی کاربردی را نداریم

وزیر علوم با بیان این‌که در صورتی که واحدهای علمی کاربردی استانداردهای ابلاغی وزارت علوم را رعایت کنند تعطیل نخواهند شد، تکید کرد: وزارت علوم از واحدهایی که این استانداردها را رعایت کنند با جدیت حمایت می‌کند.

مراکز علمی کاربردی
مراکز علمی کاربردی

دکتر منصور غلامی درگفت‌گو با ایسنا، در خصوص آخرین تصمیم وزارت علوم برای تجمیع واحدهای دانشگاه علمی کاربردی به دنبال اجرای برنامه ساماندهی و تجمیع مراکز آموزش عالی کشور گفت: در حال حاضر تمامی واحدهای علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی تجمیع شده‌اند. در نتیجه محوریت فعالیت‌های علمی کاربردی با واحدهای وابسته به بخش خصوصی است.

وی در ادامه تصریح کرد: واحدهای علمی کاربردی وابسته به بخش خصوصی از سوی وزارت علوم حمایت می‌شوند و کسی قصد تعطیلی این واحدها را ندارد، اما اگر این واحدها نتوانند شرایط استاندارد لازم را فراهم کنند، تعطیل خواهند شد.

وزیر علوم در خصوص استانداردهای مربوط به واحدهای علمی کاربردی بخش خصوصی گفت: فضای فیزیکی لازم، اعضای هیات علمی ارزیابی شده و رعایت قوانین و مقررات لازم و ابلاغی از سوی وزارت علوم از جمله استانداردهایی هستند که واحدهای علمی – کاربردی باید این موارد را رعایت کنند. در این صورت از حمایت جدی این وزارتخانه بهره‌مند می‌شود.

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر واحدهای علمی کاربردی به شکل بسیار خوبی سازمان‌دهی شده‌اند، حتی اساسنامه این واحدها تنظیم شده و قریب به اتفاق این واحدها اساسنامه را پذیرفته‌اند و در چارچوب آن فعالیت می‌کنند. حاصل این اتفاق این است که وزارت علوم بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان این دانشگاه، با اطمینان کامل مدرک آنها را تایید کرده و به هر جایی که لازم باشد معرفی می‌کند.

بیشتر بخوانید  احتمال وقوع یخبندان 10 روزه در دی ماه چقدر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا