اخبار

قوه قضاییه مردم را از بازگشت ثروت‌های چپاول شده مطمئن کند

وزیر کشور خواستار برنامه‌ریزی و اقدامات مؤثر رسانه‌ای قوه قضائیه برای اطمینان مردم از بازگشت ثروت‌های چپاول شده از سوی اخلالگران اقتصادی شد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با تبریک مجدد عید فرخنده میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق علیه السلام، از تلاش‌های همه اعضا و همکاری‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی و اطلاع رسانی و از جمله رسانه های رسمی و رسانه های اجتماعی قدردانی کرد.

بازگشت ثروت‌ها
بازگشت ثروت‌ها

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، ضمن اشاره به گزارش اجمالی ارائه شده در جلسه در خصوص آسیب شناسی روند اطلاع رسانی از طرح ها و خدمات بسیار مهمی که در جریان سفر رئیس محترم جمهور و سایر اعضای دولت افتتاح می شود، بر لزوم پیگیری و حتی مستندسازی این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های متولی و همچنین همکاری جدی با صدا و سیما در روند تولید و پخش این برنامه‌سازی‌ها تأکید کرد.

رحمانی فضلی همچنین خاطر نشان کرد: روند اطلاع‌رسانی و تبلیغات طرح‌های به ثمر نشسته و در حال اجرا باید به گونه‌ای باشد که ضمن اهتمام پیوسته به انعکاس واقعی اقدامات، مردم به عنوان مخاطبان اصلی این خدمات، آثار و دستاوردهای اقدامات بخش های مختلف اجرائی را به صورت عینی لمس و درک کنند.

وزیر کشور با اشاره به ارائه گزارش‌های رسانه ای مثبتی که در خصوص روند بارندگی‌های پائیز در کشور، پروژه های افتتاح شده در بخش کشاورزی در خوزستان و همچنین گزارش روند موفق تأمین و ورود کالاهای اساسی و همچنین نهاده های تولید به کشور، از تقویت این روند های رسانه ای ابراز رضایت کرد و در عین حال مجدداً بر تقویت روند نظارت مؤثر بر شبکه توزیع برای مقابله با نوسان قیمت کالاها برای مصرف کننده نهائی و همچنین استمرار برنامه ریزی ها برای اطمینان خاطر از عدم بروز هرگونه احساس کمبود کالا در دو ماه پایانی سال تأکید کرد.

بیشتر بخوانید  طرح جدید نمایندگان برای تعطیلی پنج‌شنبه‌ها+متن طرح

رحمانی فضلی همچنین با توجه به گزارش  ارائه شده در ستاد در خصوص لغو برخی مقررات مانع از شکل‌گیری ساختارهای منضبط و قابل مدیریت در روند تولید و توزیع کالا و خدمات در کشور گفت: باید از سیاست ‌گذاری‌هایی که مانع از شکل گیری صحیح یک نظام زنجیره ارزش در کشور چه دربخش تولید و چه در بخش توزیع می‌شود، اجتناب کرد.

وی در همین زمینه بر ضرورت حمایت رسانه ای از برنامه ریزی با رویکرد زنجیره ای کردن توزیع البته با تأکید بر زنجیره سازی افقی و نه عمودی فعالان بخش توزیع کالا در کشور تأکید کرد.

وزیر کشور ضمن اشاره به گزارشی که از سوی نماینده قوه قضائیه در ستاد در خصوص روند جدی برخورد این قوه با مفاسد اقتصادی ارائه شد، خواستار برنامه ریزی و اقدامات مؤثر رسانه‌ای قوه قضائیه برای اطمینان مردم از بازگشت ثروت‌های چپاول شده از سوی اخلالگران اقتصادی شد تا نتیجه اقدامات قوه قضائیه از منظر اقتصادی و انعکاس رسانه ای آن برای مردم ملموس باشد.

براساس این گزارش در این جلسه ستاد، وزیر کشور مجدداً بر تشکیل مستمر و منضبط جلسات کارگروه‌های تخصصی ستاد بخصوص کارگروه اقتصادی تأکید کرد. همچنین گزارشی از روند حمل و نقل کالا در مبادی جنوبی کشور ارائه و تصمیمات مقتضی در خصوص چگونگی اطلاع رسانی بموقع و مؤثر آن اتخاذ شد. همچنین اخبار مهم حوزه اقتصادی بررسی و همچنین گزارش دو کارگروه تخصصی ارائه و سپس، تصمیمات لازم، متناسب با آخرین شرایط رسانه ای کشور اتخاذ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 6 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا