زیبایی

ماسک های لایه بردار را در خانه تهیه کنید

خانم ها بخاطر توجه به پوست خود به ماسک های لایه بردار علاقه خاصی دارند.پوستی درخشان ،صاف و بدون لک حاصل استفاده منظم از ماسک های لایه بردار است که میتواند به شادابی و جوانی صورت شما کمک شایانی بکند.

یکی از مهمترین امتیازات ماسک های لایه بردار  طبیعی که میتوان آنها را به راحتی در منزل تهیه نمود،عدم استفاده از مواد شیمیایی است که خود ممکن است در بلند مدت عوارضی تولید نماید.ضمنا هزینه های کاملا منطقی آنها میتواند در مدیریتهزینه های به شما یاری برساند.

به چند نمونه از ماسک های لایه بردار خانگی اشاره ای خواهیم داشت:

عسل و شکر قهوه ای

به راحتی یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای مخلوط کنید و آنرا به آرامی روی پوست صورت خود بمالید.هنگامی که تمامی پوست صورت خود را با این ماده آغشته کردید میتوانید پس از ۵ دقیقه صورت خود را شستشو دهید .هفته ای دوبار از این ماسم استفاده کنید.

ماسک های لایه بردار
ماسک های لایه بردار

لایه بردار کیوی

آنهایی که پوست چرب دارند میتوانند از این لایه بردار استفاده کنند.یک عدد کیوی را پوست بگیرید و آنرا به خوبی بکوبید به شکلی که کاملا له شود ،سپس چند قطره روغن آقتابگردان به آن اضافه نمایید.این مخلوط را روی صورت خود بمالید و پس از آغشته شدن تمامی نواحی صورت سه دقیقه صبر نموده و آنرا شستشو دهید.

عسل و بادام

۵ عدد بادام را پودر نمایید و با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید.وآنرا به آرامی روی پوست صورت خود بمالید.بادام خاصیت روشن کنندگی پوست را همراه خود دارد و پوست صورت شما را صاف خواهد نمود.پس از حدود ۵ دقیقه صورت خود را شستشو دهید.

بیشتر بخوانید  مدل های زیبای آرایش چشم مجلسی

خیار

یکی از ساده ترین ماسک های مفید که به حفظ رطوبت پوست شما کمک شایانی خواهد نمودخیار است.یک عدد خیار را پوست بگیرید و آنرا بکوبید.سپس آنرا روی پوست صورت خود بصورت یک لایه قرار دهید .حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا آبرسانی کاملی از این روش برای پوست شما انجام گیرد و سپس صورت خود را شستشو دهید.

ماسک های لایه بردار

ماسک های لایه بردار
ماسک های لایه بردار

جوش شیرین برای جوش های سرسیاه

اگر صورت شما دچار جوش های سرسیاه ریز بصورت متناوب میشود میتوانید از این ماسک استفاده کنید.یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری شکر و کمی اب مخلوط نموده و آنرا بروی صورت خود بمالید.این کار را با آرامش و احتیاط انجام دهید که چشمان شما آغشته به این محلول نشود که ممکن است آسیب ببینند.

پس از ۵ دقیقه صورت خود را شستشو دهید .استفاده هفته ای دوبار از این ماسک جوش های سرسیاه صورت شما را کاهش خواهد داد.

البته ماسک های لایه بردار خانگی دیگری نیز قابل استفاده هستند اما سعی نمودیم آنهایی را به شما پیشنهاد کنیم که مواد آنها بیشتر در دسترس هستند و به راحتی ساخت آنها برای شما امکان پذیر میباشد.

تدوین :مجله ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا