اخبار

هشدار سازمان هواشناسی درباره وقوع بارش های رگباری

مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی با اشاره به احتمال بارش ناگهانی و رگباری در مناطقی از کشور به ویژه جنوب غرب کشور، هشدار داد:کشاورزان، عشایر و زنبورداران مراقب بارش های ناگهانی و رگبار باشند.

مسعود حقیقت روز دوشنبه  اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت آینده سامانه بارشی که از روز گذشته وارد کشور شده در نیمه غربی فعال خواهد بود که وزش باد، بارش باران در این مناطق و بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر را به دنبال دارد. همچنین امروز برای بخش هایی از استان های گیلان، قزوین البرز و تهران، بارش پراکنده پیش بینی شده است.
وی درباره وضعیت هوای فردا سه شنبه نیز گفت: فردا سامانه بارشی در نیمه غربی کشور بویژه استان های کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، همدان و خوزستان تقویت می شود و دامنه های البرز، سواحل دریای خزر و بخش هایی از مرکز کشور را دربرمی گیرد.

بارش های رگباری
بارش های رگباری

مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی یادآور شد: از روز چهارشنبه، بارش ها در غرب به تدریج کاهش پیدا می کند و در شمال غرب و جنوب غرب دامنه های البرز و سواحل دریای خزر به صورت پراکنده همچنان ادامه خواهد داشت.
حقیقت ادامه داد: طی دو سه روز آینده در غرب و جنوب غرب کشور شاهد وزش باد شدید هستیم که باعث متلاطم شدن دریای خزر و خلیج فارس خواهد شد.
مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی با اشاره به احتمال بارش ناگهانی و رگباری در مناطق جنوبی کشور به ویژه جنوب غرب کشور و استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به کشاورزان توصیه کرد که راه آب مزارع و باغات را پاکسازی کنند و عشایر و زنبوردارانی که در این مناطق ساکن هستند هم تمهیدات لازم برای حفاظت از حیوانات داشته باشند.

بیشتر بخوانید  نفرات برتر المپیاد علمی - دانشجویی معرفی شدند

** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنک ترین مناطق کشور
مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی افزود: برای استان تهران هم امروز بارش های پراکنده و فردا بارش باران پیش بینی شده است که این وضعیت روز چهارشنبه به بارش های پراکنده می رسد و آخر هفته خنکی را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: بیشینه دمای هوای دیروز تهران ۱۶ درجه سانتیگراد بود که امروز با کاهشی نسبی به ۱۴ درجه خواهد رسید. کمینه دمای هوای امروز صبح پایتخت را هم ۸ درجه سانتیگراد اعلام کرد.
به گفته حقیقت، امروز صبح «باخرز» خراسان رضوی و «کوسه» در خراسان رضوی با کمینه دمای منهای ۵ درجه سانتیگراد، خنک ترین و عسلویه در استان بوشهر با بیشینه دمای ۳۳ درجه، گرمترین نقاط کشور بودند.

 

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا