گردشگری

پارک نیاوران

پارک نیاوران یکی از پارک های زبانزد نه تنها شهر تهران بلکه کل کشور است.این پارک در همسایگی کاخ و فرهنگسرای نیاوران واقع شده که برای ساعتی انرزی دوباره به شما خواهد داد و از هیایوی شهری شما را دور میکند.

یکی از جاذبه های عمده این پارک که علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب میکند امکانات ورزشی در قالب های مختلف این پارک است.

پارک نیاوران
پارک نیاوران

ورزشهای صبحگاهی این پارک از شهرت خاصی برخوردار  بوده ودوستاران زیادی هر روز بخاطر آن به ین پارک می آیند.

شیوه طراحی و معماری پارک بصورت پلکانی است و آب نماهای مختلف و مسیرهای آبی که صدای آب را در آنجا طنین انداز میکنند احساس حضور در طبیعت را برای شما به ارمغان می آوردند.

پارک نیاوران
پارک نیاوران

چهار استخر در اطراف این پارک هوای این مجموعه را به خوبی لطیف نموده و در اطراف آن خانواده با لذت فراوان به تماشای بازی کودکان خود به نظاره مینشینند.

ساعت هفت صبح زمان قرار علاقمندان نرمش های صبحگاهی است که از گوشه و کنار خود را برای آغاز یک روز پرنشاط و پرطراوت به این پارک میرسانند.

پارک نیاوران
پارک نیاوران

میزهای پینگ پنگ تعبیه شده این پارک همیشه پذیرای علاقه مندان به این ورزش است و بسیاری با هم در رقابت های سالم وقت میگذرانند.

همچنین امکانات ورزشی حرفه ای مانند باشگاه تیراندازی و استخر نیز در این مجموعه وجود داشته که لازم است برای استفاده از آنها شما در محل های پیش بینی شده ثبت نام به عمل آورید و از امکانات مفرح آن بهره بگیرید.

در برخی از اوقات سال نمایشگاههای مختلف فصلی در محوطه پارک برگزار میگردد که علاوه بر عرضه کالا ،محلی برای تبادل افکار و هنر بین علاقه مندان نیز محسوب میگردد.

بیشتر بخوانید  معرفی ایستگاه راه آهن تهران و مسیرهای دسترسی

در همسایگی پارک نیاوران فرهنگسرای نیاوران قرار گرفته است که این مجموعه در طول سال شاهد رویدادهای مختلف هنری مانند برگزاری تئاتر میباشد.

در اطراف پارک محل هایی برای عرضه خوراکی های مختلف و تنقلات متناسب با سنین مختلف نیز عرضه میشود.

دسترسی به پارک نیاوران

دو درب غرب و جنوب پارک نیاوران به خیابان پاسداران منتهی میشود و شما میتوانید از میدان تجریش  و در محل سوار شدن اتوبوس در میدان قدس اتوبوس های تجریش داراباد را سوار شده و در میدان باهنر پس از پیاده شدن و چند قدم پیاده روی وارد پارک شوید.

همچنین از میدان تجریش امکان رفتن با تاکسی را نیز به این پارک زیبا خواهید داشت.

پارک نیاوران
پارک نیاوران

 

تدوین و گردآوری:مجله ایران

 

 

تصاویر پارک نیاوران

 

پارک نیاوران

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا