ورزشی

پیش‌بینی دولت از درآمد و هزینه‌های سال ۹۸ استقلال و پرسپولیس + جدول

درآمد و هزینه سرخابی‌های پایتخت برای سال ۹۸ توسط دولت تخمین زده شد.

به گزارش ایسنا، دولت هر سال در لایحه بودجه ضمن تخصیص اعتبار اجرایی و عمرانی به نهادها و دستگاه‌ها، جدول درآمد و هزینه‌های شرکت‌های سودده یا زیان‌ده دولتی را نیز در لایحه بودجه منتشر می‌کند.

استقلال و پرسپولیس
استقلال و پرسپولیس

در لایحه بودجه دولت برای سال ۹۸ که تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، سهم ورزش از بودجه سال آینده مشخص شده و وزارت ورزش نسبت به سال گذشته ۴۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون  و ۵۰۰ هزار تومان از افزایش بودجه برخوردار شده است.

دولت در این لایحه هم‌چنین با ذکر شرکت‌های دولتی استقلال و پرسپولیس در لیست شرکت‌های سودده، میزان درآمد و هزینه احتمالی این دو باشگاه که تحت مدیریت وزارت ورزش و جوانان هستند را برآورد کرده است.

بر این اساس، باشگاه پرسپولیس ۵۷۰ میلیارد ریال درآمد و ۵۶۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال هزینه خواهد داشت.

آبی‌های پایتخت نیز طبق پیش‌بینی دولت، همانند پرسپولیس ۵۷۰ میلیارد در آمد خواهند داشت و هزینه تخمین زده شده این تیم ۵۶۹.۹ میلیارد خواهد بود.

 بر اساس مصوبه هیات دولت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مجددا در چرخه واگذاری قرار گرفته‌اند و به گفته سازمان خصوصی‌سازی این پرسه تا پایان سال جاری به گردش خواهد افتاد و احتمالا اگر مشکل اجرایی پیش نیایید این دو باشگاه به زودی با تراز و پیش‌بینی مالی مثبت واگذار خواهند شد.

شرح دقیق پیش‌بینی دولت از درآمد و هزینه‌های دو باشگاه پرطرفدار پایتخت که احتمالا در سال آینده باید اجرایی شود به این شرح است:

بیشتر بخوانید  رهبری‌فرد به عربشاهی: کاسه داغ‌تر از آش نشو!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا