گردشگری

کرواسی کشوری با جذابیت های پنهان

کرواسی که در سالهای اخیر میزبان بسیاری از توریست ها از سراسر دنیا شده است در شرق اروپا قرار گرفته است.آثار تاریخی بجا مانده نشان از قدمت فرهنگ و تمون پیشینیان در این منطقه دارد که بسیاری از این آثار و ابنیه امروز محلی برای مقصد گردشگران شده است.

جمعیت این کشور حدود ۴ میلیون و پانصد هزار نفر میباشد و وسعت این کشور حدود ۵۶ هزار کیلومتر مربع است.

کرواسی
کرواسی

این کشور از شمال با کشورهای مجارستان و اسلوونی ،از جنوب با مونته نگرو و از شرق با صربستان و بوسنی و هرزگوین همسایه است.آب و هوای این کشور مدیترانه ای است و معمولا بسیار معتدل است.مردم این کشور اکثرا نژاد کروات هستند و تا ۹۰ درصد جمعیت را تشکیل میدهند و دین غالب این کشور مسیحیت و اکثرا کاتولیک میباشند.البته ۲درصد مردم این کشور مسلمان هستند.

سواحل بسیار زیبا و آرام این منطقه یکی از دلایل جذب توریست ها به این کشور شده است که از جذابیت های پنهان و آشکار متعددی برخوردار است.

زاگرب پایتخت این کشور است که به شهر موزه ها معروف است و توریست ها حتمت به این شهر سری زده و از مجموعه های دیدنی آن غافل نمیشوند.

کرواسی
کرواسی

یکی از شهرهای دیگر معروف و جذاب کرواسی ،دوبرونیک میباشد که آب نماهای زیبای آن یکی از دلایل محبوبیت این شهر در کرواسی شده است.

وجود حدود ۳۰۰ بندر کوچک و بزرگ در دریای آدریاتیک باعث رونق اقتصاد این کشور شده و از سوی دیگر صنعت توریسم برای این کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار میباشد.واحد پول این کشور کونا میباشد.

بیشتر بخوانید  روسیه گردی – درباره روسیه،تصاویر زیبایی از روسیه

چند نکته جالب در خصوص کرواسی

  • کروات توسط مردم این کشور در سده ۱۶۰۰ میلادی ابداع شده که ابتدا بصورت دستمال هایی بوده که به دور گردن میبستند و در اثر تکامل به صورت امروزی درآمده است.
  • آلفرد هیچکاک داستان نویس جنائی معتقد بود زیباترین غروب خورشید دنیا مربوط به شهر ساحلی زادار در این کشور میباشد.
  • زادگاه یکی از گرانترین قارچ های خوراکی دنیا ترافل در کرواسی قرار دارد.
  • ورزش های مختلف بخصوص فوتبال در بین مردم این کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است و دستاورد نایب قهرمانی در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه یکی از شواهد این موضوع تلقی میشود.
  • زادگاه مارکوپولو ماجراجوی افسانه ای در این کشور ذکر شده است.
  • در سال ۲۰۱۱ میلادی مجله معروف فوربس این کشور را یکی از بهشت های روی زمین برای بازنشستگان و زندگی آنان دانست.
  • هفت میراث جهانی ثبت شده یونسکو در این کشور قرار دارد.
  • بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی ها و افراد متمول دنیا در این کشور سرمایه گذاری های مختلفی همچون خرید ویلا و ملک انجام داده اند افرادی مانند بیل گیتس،آندره آغاسی،بیانسهو…
  • زادگاه نیکولا تسلا دانشمند معروف در این کشور قرار دارد.
  • کوچکترین شهر دنیا بنام هام با ۲۰ نفر جمعیت در این کشور قرار دارد.

 

 

تدوین و گردآوری:مجله ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا