اخبار

سخنگوی دولت: قیمت فعلی دلار واقعی نیست

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت در رابطه با قیمت دلار گفت: قیمت فعلی واقعی دلار این نیست. امروز مطلع شدم دلار در بازار عرضه می شود اما کسی نمی خرد و قیمت بالا می رود.

ربیعی در مورد افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو و ارز:

* بخشی از قیمت خودرو ناشی از تصمیم مردم برای حفظ سرمایه است. مگر نه خیلی از تولید عقب نیستیم. بخشی هم ناشی از قسمت ارز است . از این فرصت استفاده کنم بگویم آقای دکتر همتی سفرشان بسیار مثبت بوده و با تفاهم هایی که صورت دادن امیدواریم منابع خودمان را در کشورهای دیگر به دست آوریم و در روزهای آینده فشارها کم تر می شود.

* با ابزارهای مالیاتی و سایر ابزارها فاصله ها را برای سودجویی از طریق خرید و فروش ماشین را کاهش می دهیم. افزایش ورود خودرو به بازار را در ماه های آتی خواهیم داشت. برنامه ریزی جناب آقای رزم حسینی صورت داده اند برای تولید و عرضه ۱۲۵۰ هزار خودرو تا سال ۱۴۰۰. ایمیدرو اقداماتی را صورت خواهد داد که به بازار فشار نیاید. بحث واقعی سازی قیمت هم دنبال شده است. حتی دلار هم قیمت واقعی‌اش هم این نیست. در بازار عرضه می شود، خریدار ندارد و باز قیمتش بالا می رود. عده‌ای انتظار برای افزایش قیمت انجام می دهند. بالاخره جنگ اقتصادی است.

* متاسفانه گویی این روزها قرار است زمین به زمان دوخته شود و هر اقدامی را با تفسیری خاص به جامعه القا کنند! آن هم به بدترین شکل و به شیوه ای ناامید کننده.

نرخ فروش دلار در معاملات امروز در بازار آزاد به ۳۱ هزار و ۸۸۰ تومان رسید و یورو با قیمت ۳۷ هزار و ۵۹۵ تومان فروخته شد. همچنین در بازار آزاد دلار و یورو به ترتیب با قیمت ۳۱ هزار و ۷۸۰ تومان و ۳۷ هزار و ۴۴۵ تومان خریداری شد.

بیشتر بخوانید  حناچی: امیدوارم در شهرداری تهران شرمنده مردم نشوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهارده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا