اخبار

کدام خوراکی‌ها قیمت بیشتری از گوشت دارند؟

قیمت یک کیلو گوشت قرمز در بازار بین ۱۳۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است، اما بد نیست بدانید همین حالا در سایت دیجی‌کالا یک کیلو سیرترشی را ۱۵۰ هزار تومان می‌فروشند. برای یک کیلو بادام درختی باید ۳۸۰ هزار تومان بپردازید و خرید یک کیلو زیتون معمولی هسته‌دار حداقل ۱۳۰ هزار تومان خرج روی دستتان می‌گذارد. تعجب کردید؟ پس لابد نمی‌دانید الان دارند چای سیاه لاهیجان را به ازای هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان دست مشتری می‌دهند و قیمت بسته‌های یک کیلویی میوه خشک از مرز ۲۳۰ هزار تومان عبور کرده است. قیمت یک کیلو شکلات تلخ پارمیدا حداقل ۵۵۰ هزار تومان است و یک کیلو قهوه اسپرسو ایتالیایی هم دست کم ۷۰۰ هزار تومان خرج روی دستتان می‌گذارد.

قیمت آجیل و خشکبار

قیمت یک کیلو گردو به ۲۸۰ هزار تومان رسیده است. اگر علاقه‌ای به خرید فله‌ای ندارید، می‌توانید سراغ گردو بسته‌بندی شده را از آجیل‌فروشی‌ها یا هر جای دیگری بگیرید. بسته ۵۰۰ گرمی گردو تویسرکان در خشکبارفروشی‌ها ۱۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود و به این ترتیب بابت هر کیلو گردو بسته‌بندی شده، حدود ۳۴۰ هزار تومان باید بپردازید. پسته خام فله‌ای را می‌توانید کیلویی ۲۳۰ هزار تومان بخرید، اما بسته ۴۰۰ گرمی پسته خام ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد و خرید یک کیلو از این پسته، حدود ۳۸۰ هزار تومان آب می‌خورد. یک کیلو بادام درختی فله‌ای حول‌وحوش ۳۸۰ هزار تومان ارزش دارد و بابت یک کیلو فندق هم تقریبا ۲۰۰ هزار تومان دست به جیب خواهید شد.

قیمت انواع آجیل

قیمت هر کیلو
گردو ۲۸۰ هزار تومان
پسته ۲۳۰ هزار تومان
بادام ۳۸۰ هزار تومان
فندق ۲۰۰ هزار تومان
بیشتر بخوانید  شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

قیمت میوه و میوه خشک

قیمت یک بسته ۴۰۰ گرمی میوه خشک در سایت دیجی‌کالا به ۹۰ هزار تومان رسیده است. این بسته شامل انبه، الو شابلون، موز، خرمالو، کیوی، پرتقال، سیب زرد و سیب قرمز است و قیمت یک کیلو از آن تقریبا به ۲۳۰ هزار تومان می‌رسد. از تابستان و میوه‌های نوبرانه گرانقیمت آن فاصله گرفتیم، اما همین حالا یک عدد آناناس هزار و ۲۰۰ گرمی را سوپرمارکت دیجی‌کالا ۱۷۵ هزار تومان می‌فروشد. یعنی بابت هر کیلو آناناس تقریبا ۱۴۵ هزار تومان باید در نظر بگیریم. انبه یکی دیگر از میوه‌های گرانقیمت بازار است و نرخ یک کیلو از آن دقیقا به ۱۷۵ هزار تومان می‌رسد.

قیمت میوه و میوه خشک

کالا قیمت هر کیلو
میوه خشک ۲۳۰ هزار تومان 
آناناس ۱۴۵ هزار تومان 
انبه ۱۷۵ هزار تومان 

قیمت مخلفات غذا

قیمت یک شیشه زیتون معمولی و هسته‌دار بیژن در سوپرمارکت‌ها ۷۵ هزار تومان است. این بسته شامل ۶۰۰ گرم زیتون است و با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می‌شویم بابت هر کیلو از آن باید ۱۳۰ هزار تومان بپردازیم. اگر از زیتون هسته‌دار خوشتان نمی‌آید می‌توانید در بازار سراغ زیتون بدون هسته بروید. هر کیلو زیتون بدون هسته حداقل ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود. تعجب کردید؟ هنوز زود است. سراغ سیر ترش برویم. اگر در سایت ترب قیمت سیرترش را جست‌وجو کنید، به یک بسته سیرترش خانگی یک ساله می‌رسید که قیمت آن را ۱۵۰ هزار تومان گذاشتند. همچنین ترشی انبه زعفرانی را با وزن ۷۰۰ گرم، دقیقا ۱۵۰ هزار تومان می‌فروشند. یعنی کیلویی ۲۱۵ هزار تومان.

بیشتر بخوانید  نوبخت: مالیات بر درآمد خانوار، اجرایی می‌شود

قیمت مخلفات غذا

کالا قیمت هر کیلو
زیتون بدون هسته ۱۴۰ هزار تومان
زیتون هسته دار معمولی ۱۳۰ هزار تومان
سیر ترش خانگی یک ساله ۱۵۰ هزار تومان
ترشی انبه ۲۱۵ هزار تومان

قیمت کیک، شیرینی و شکلات

قیمت یک کیلو کیک مخصوص تولد به ۱۸۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. البته این رقم برای یکی از گران‌ترین کیک‌های تولد است و قطعا با قیمت‌های کمتری می‌شود این سراغ این گزینه رفت. بین شیرینی‌های خشک، قیمت یک کیلو شیرینی سابله پستویی ۱۹۰ هزار تومان است و یک کیلو شیرینی قرابیه ۱۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. بین شیرینی‌های‌تر نیز کیک دبل چاکلت با قیمت هر کیلو ۱۳۰ هزار تومان خودنمایی می‌کند. بسته شکلات تلخ ۹۶ درصد ۲۲۰ گرمی پارمیدا ۱۲۵ هزار تومان قیمت دارد و هزینه خرید یک کیلو از این محصول تقریبا ۵۶۰ هزار تومان خواهد بود.

قیمت کیک، شیرینی و شکلات

کالا قیمت هر کیلو
کیک تولد ۱۸۰ هزار تومان 
شیرینی سابله پستویی ۱۹۰ هزار تومان 
شیرینی قرابیه ۱۷۰ هزار تومان 
کیک دبل چاکلت ۱۳۰ هزار تومان 
شکلات تلخ ۹۶ درصد ۵۶۰ هزار تومان 

قیمت چای و قهوه

قیمت چای سیاه گلستان هندی در ازای هر کیلو به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است و بسته ۵۰۰ گرمی از این چای در سایت دیجی‌کالا ۱۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود. یک کیلو چای سیاه لاهیجان هم ۱۴۰ هزار تومان است. چای معطر مخصوص احمد با وزن ۵۰۰ گرم ۱۲۰ هزار تومان ارزش دارد که شما یک کیلو از این چای را باید ۲۴۰ هزار تومان در نظر بگیرید. نوبت بررسی قیمت قهوه است. هر کیلو پودر قهوه ترک ۲۵۰ گرمی ۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود و یک کیلو از این محصول ۲۴۰ هزار تومان آب می‌خورد. قهوه اسپرسو بن‌مانو با وزن ۲۵۰ گرم ۷۰ هزار تومان ارزش دارد و خرید یک کیلو از قهوه معادل ۲۸۰ هزار تومان حساب می‌شود. هنوز روی نمونه‌های گران‌قیمت بازار دست نگذاشتیم، اما اگر علاقه‌مند به قهوه اسپرسو ایتالیایی هستید باید بدانید هر کیلو از این قهوه حداقل ۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

بیشتر بخوانید  مالکان دکمه فیلترینگ

قیمت چای و قهوه

کالا قیمت هر کیلو
چای سیاه گلستان هندی ۲۵۰ هزار تومان 
چای سیاه لاهیجان ۱۴۰ هزار تومان 
چای معطر مخصوص احمد ۲۴۰ هزار تومان 
قهوه ترک ۲۴۰ هزار تومان 
قهوه اسپرسو ۲۸۰ هزار تومان 
به قهوه اسپرسو ایتالیانو ۷۰۰ هزار تومان 
منبع:فرارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 13 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا