اخبار

برگزیت تصویب شد

در نشست امروز سران اتحادیه اروپا و انگلیس پیش‌نویس «برگزیت» به تصویب رسید.

به گزارش خبرآنلاین، به دنبال نشست سران اتحادیه اروپا و انگلیس در بروکسل، «پیش نویس» برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) به تصویب طرفین رسید.

یورونیوز در این باره نوشت: سران اتحادیه اروپا امروز یکشنبه ۲۵ نوامبر در اجلاس مشترک خود در بروکسل توافق برکسیت را تایید کردند.

برگزیت
برگزیت

خروج نهایی بریتانیا از اتحادیه اروپا هنوز به موافقت مجلس نمایندگان بریتانیا نیاز دارد.

رهبران اروپا طی دیروز و امروز از مجلس نمایندگان بریتانیا خواسته‌اند توافق برکسیت ارائه شده توسط نخست‌وزیر ترزا می را تائید کند.

روز شنبه پس از برگزاری نشستی ۱۱ ساعته برای پاسخ به درخواست اسپانیا دربارۀ سرنوشت تنگۀ جبل‌الطارق پس از برکسیت، سرانجام اعلام شد که توافقات لازم حاصل شده و به این ترتیب نشست روز یکشنبه‌ی سران اتحادیه اروپا برای تصویب نهایی پیش‌نویس برکسیت طبق برنامه برگزار خواهد شد.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، در پاسخ به خبرنگاران با «تراژدی» خواندن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای هر دو طرف، گفت که اطمینان دارد مجلس بریتانیا بسته پیشنهادی برای برکسیت را تایید خواهد کرد.

شمار عمده‌ای از نمایندگان مجلس بریتانیا پیش از این مخالفت خود را با طرح برکسیت پذیرفته‌ شده توسط ترزا می ابراز کرده بودند.

مارک روت، نخست‌وزیر دانمارک، که کشورش شریک تجاری قابل توجه بریتانیا به شمار می‌رود نیز اظهار کرد: «هیچ‌کس برنده نیست. همه بازنده‌ایم اما این توافق یک مفاهمه قابل قبول است که به خانم می فرصتی برای دستیابی به راه حل داده است.»

همچنین دونالد توسک، دبیر اجلاس سران اتحادیه در بروکسل، با اشاره به گفت: «هیچ‌کس دلیلی برای خوشحالی نخواهد داشت، اما دوستان تا به آخر دوست باقی خواهند ماند.»

بیشتر بخوانید  جزئیات حادثه تروریستی در نیوزیلند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + نوزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا