زیبایی

تاثیر روغن بادام شیرین برای رشد موها

داشتن موهای سالم و براق، آرزوی هر فردی است. استفاده از روغن بادام برای سلامت و رشد موها سابقه تاریخی و طولانی دارند.

این روغن به عنوان روغن حامل عمل می کند. زمانی که روغن بادام شیرین با روغن ضروری ترکیب می شود می تواند رشد موها را ترویج کند و مانع از ریزش آن گردد.

استفاده روزمره از روغن بادام

روغن بادام به عنوان یک درمان خانگی برای رشد موها هنوز هم در میان افراد محبوبیت زیادی دارد. دستور تهیه زیادی در مورد استفاده از روغن بادام برای رشد مو و حفظ سلامت آن وجود دارد. در برخی از این دستورها، روغن بادام با زرده تخم مرغ، روغن اسطوخودوس و روغن جوجوبا ترکیب می شود.

اعمال این ترکیب به پوست سر و ماساژ دادن آن می تواند فولیکول های مو را تحریک کند. گیاهان و سبزیجات مواد مغذی مورد نیاز برای شفت مو را تامین می کنند و باعث رشد آن می شوند. بادام نیز منبع غنی از پروتئین است و می تواند به رشد طبیعی موها کمک کند.

روغن بادام

روغن بادام
روغن بادام

پیشگیری

مصریان باستان از روغن کرچک و روغن بادام برای مقاصد مختلف بهره می بردند. ترکیب این دو روغن با هم به مقادیر مساوی و اعمال آن به پوست سر می تواند باعث رشد مجدد موها شود.

این دو روغن را با هم ترکیب کنید و پوست سر را با آن ماساژ دهید. اجازه دهید این ترکیب به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست سر بماند. سپس با شامپو بشویید و خشک کنید. دستور دیگری که برای اینکار وجود دارد، ترکیب چهار الی ده قطره از روغن جوجوبا با یک اونس روغن بادام و یک عدد زرده تخم مرغ است.

بیشتر بخوانید  مدل های مو تابستانی برای موهای بلند

این مواد را با هم ترکیب کنید و به پوست سر بزنید. بعد از چند دقیقه موهای خود را شستشو دهید.

بیشتر افراد به دنبال روش های طبیعی برای درمان بیماری ها و پیشگیری از بروز بیماری ها استفاده می کنند.

استفاده طولانی مدت از داروهای شیمیایی همچون مینوکسیدیل هنوز مشخص نیست. استفاده از روش های طبیعی می تواند رویکرد امن تری را برای پیشگیری از ریزش مو به همراه داشته باشد.

با اینحال اگر به این روغن و سایر روغن های طبیعی حساسیت دارید بهتر است از مصرف آن ها خودداری کنید.

هشدار

تنها شاهدی که نشان می دهد این ماده برای رشد مو خوب است، وجود منابع زیادی از پروتئین در آن است که برای رشد و سلامت مو ضروری است.

با اینحال مطالعات زیادی از این موضوع پشتیبانی نمی کنند. این روغن که برای ماساژ پوست سر به کار می رود می تواند جریان خون و اکسیژن را به فولیکول های مو بیشتر کند. این موضوع هم باعث رشد موها می شود. روغن بادام باعث می شود موهای درخشنده تر و زیباتری داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + چهار =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا