ورزشی

تاج: باید اشتباهات داوری را به حداقل برسانیم

رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید نمی‌توان اشتباهات داوری در فوتبال را از بین برد اما باید آن را به حداقل رساند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در حاشیه کلاس داوری فیفا، گفت: خیلی خوشحالم در یک ماه گذشته این سومین جلسه‌ای است که در آن شرکت می‌کنم، قطعا برگزاری این جلسات کمک می‌کند تا اشتباهات داوری به حداقل برسد.

اشتباهات داوری
اشتباهات داوری

او افزود: داوری وقتی دارای اشکالی شود، ممکن است به ارکان لیگ آسیب برساند. این موضوع حتی اعتراضاتی را به همراه می‌آورد که ممکن است در همه بخش‌ها نفوذ کند.

رییس فدارسون فوتبال ادامه داد: در رقابت‌های لیگ ممکن است اشتباهات تاثیرگذار رخ دهد اما آمار نشان داد که تیم‌ها از داوری هم سود بردند و هم ضرر کردند. اما کار فدراسیون فوتبال کم کردن این فشارها است و نباید فکر کنیم که این اشتباهات حساب شده است.

تاج گفت: اشتباهات داوری در همه رقابت‌ها حتی در جام جهانی ممکن است رخ دهد و نباید فکر کنیم اغماضی در این کار بوده است. این که نوع داوری به سود و ضرر چه کسی بوده است مهم نیست بلکه مهم تعداد تاثیرگذاری این داوری‌هاست.

رییس فدراسیون فوتبال با تشکر از رییس کمیته داوران و افراد حاضر در دوره آموزشی گفت: برگزاری چنین کلاس‌هایی قطعا به سود فوتبال کشور است و با توجه به سن جوانی که در داوران وجود دارد، می‌تواند به بهتر شدن این مهم در آینده خوشبین بود.

در ادامه ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال هم در جریان برگزاری این کلاس، اظهار کرد: امیدوارم کلاس خوبی را تجربه کنیم و در آینده اشتباهات داوری به حداقل برسد و با توجه به تعداد زیاد داوران جوان این مهم دور از دسترس نیست.

بیشتر بخوانید  تراکتورسازی به ۵۰ نرسید، استقلال همسایه پرسپولیس شد

هم‌چنین محمد صالح سوبیخدین، مدرس مالزیایی فیفا نیز در سخنانی گفت: هدف از این کلاس‌ها کاهش اشتباهات داوری است و نمی‌توان آن را از بین برد.

وی گفت: همان طور که رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد، اشتباهات داوری در همه جای دنیا وجود دارد و حتی در جام جهانی اخیر در کشور روسیه نیز مشاهده شده بود. اما نکته مهم این است که مردم این اشتباهات را بپذیرند. ولی تفاوت بین اشتباه داور با تجربه و جوان این است که زمانی که داور با تجربه‌ای مثل آقای فغانی اشتباه کنند مشکلی شاید رخ ندهد اما برای داور جوان  فشارها بیش‌تر است.

سوبیخدین افزود: از رییس و دبیرکل فدراسیون فوتبال برای حضور در مراسم افتتاحیه تشکر می‌کنم و برای همه آرزوی موفقیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا