اخبار

حناچی: امیدوارم در شهرداری تهران شرمنده مردم نشوم

سرپرست شهرداری تهران گفت: جایگاه شوراها باید تقویت شود و شورای عالی استان‌ها هم‌عرض با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه کشور است.

پیروز حناچی در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: اگر به قانون اساسی نگاه کنید، ۷ اصل قانون به موضوع شوراها می‌پردازد.

سرپرست شهرداری تهران ادامه داد: شورای عالی استانها عصاره شوراهای کشور است که هم عرض با قوای مجریه، قضائیه و مقننه است.

وی افزود: تشکیل شوراها علی‌رغم فراز و نشیب‌هایی که داشته است، اهداف آن استفاده از خرد جمعی و حفاظت از منافع عمومی شهروندان است.

حناچی یادآور شد: شوراها اگر همین مسیر را تعقیب و ادامه دهند، قطعا ما شاهد تقویت شوراها در کشور خواهیم بود و می‌توان از این ظرفیت به درستی استفاده کرد.

سرپرست شهرداری تهران افزود: در سال ۱۲۸۶ قانون شهرداری‌ها مصوب شد که جزو اولین قوانین کشور محسوب می‌شود و جالب است که بدانید در اولین انتخابات برای تشکیل بلدیه، یکی از چالش‌های مجلس، عدم حضور در این انتخابات بود.

وی افزود:‌ قانون فعلی شهرداری ۵۰ بند آن در دهه ۳۰ و ۵۰ بند دیگر آن در طول سی سال گذشته به تصویب رسیده است.

حناچی با اشاره به اینکه از پتانسیل شوراها باید در جهت حفظ منافع مردم استفاده شود، گفت: در گذشته ۳۰ درصد جمعیت شهری و ۷۰ درصد روستایی بود که در دهه ۹۰ برعکس شده است و ۷۰ درصد جمعیت شهری و ۳۰ درصد بقیه روستایی است و ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند که این ثبات باید در سطح کشور رعایت شود.

بیشتر بخوانید  تمهیدات پلیس راهور برای کنترل تبعات ترافیکی جمع‌آوری پل گیشا

وی بیان داشت: امیدوارم در مسئولیت شهرداری تهران شرمنده مردم پایتخت و کشور نشوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 17 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا