اخبار

حکم اعدام دو متهم پرونده مفاسد اقتصادی قطعی شد

معاون اول قوه قضاییه: حکم اعدام دو متهم پرونده مفاسد اقتصادی اخیر (ارز و سکه) در مرحله تجدید نظر خواهی در دیوان عالی کشور تایید و قطعی شد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین ­محسنی اژه ای در ارتباط تلفنی با شبکه خبر با اعلام این خبر افزود : وحید مظلومین فرزند حبیب الله پیش از این در شعبه دو دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به اتهام افساد فی الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد و اخلال در نظام اقتصادی کشور به اعدام محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر هم قطعی شد.
وی گفت: محمد اسماعیل قاسمی با اسم مستعار محمد سالم فرزند غلامعلی هم که از اعضای اصلی باند مظلومین است ، به اعدام محکوم شد که این حکم نیز در مرحله تجدیدنظر خواهی قطعی شده است ، اتهام وی افساد فی‌الارض از طریق مشارکت در تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز ارز و سکه و قاچاق عمده ارز در حد کلان است.

مفاسد اقتصادی

مفاسد اقتصادی
مفاسد اقتصادی

 

دادگاه‌های ویژه ما در برخی استان‌ها اغاز به کار کرده است
سخنگوی قوه قضائیه گفت: دادگاه‌های ویژه ما در برخی استان‌ها نیز شروع به کار کرده است و بزودی در سایر استان‌ها نیز فعال خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ارتباط زنده با شبکه خبر درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام اقتصادی کشور افزود: همان طور که قبلاً نیز اعلام کردم رسیدگی به پرونده اخلالگران با سرعت، دقت و قاطعیت ادامه دارد و امروز نیز طبق آخرین اطلاعاتی که به من دادند دو نفر از کسانی که در دادگاه بدوی به اتهام مفسد فی الارض به اعدام محکوم شده اند، امروز حکم شان در دیوان عالی کشور تایید و قطعی شد.
وی گفت: یکی از محکومان وحید مظلومین فرزند حبیب الله و دیگری اسماعیل قاسمی فرزند غلامعلی معروف به محمد سالم است که برای رسیدگی به این پرونده‌ها از ۱۷ شهریور دادگاه اخلالگران در نظام اقتصادی تشکیل شد و امروز که ۲۹ مهرماه است، حکمشان در دیوان عالی کشور هم تأیید شده است و رسیدگی به این پرونده‌ها حدود یک ماه و نیم به طول انجامید.
محسنی اژه‌ای افزود: امیدواریم با سرعت و دقت به دیگر پرونده‌های اخلالگران نظام اقتصادی هم رسیدگی شود که جا دارد در این خصوص از مردم و ضابطان اعم از نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه تشکر کنیم.
وی با بیان اینکه دادگاه‌های ویژه ما در استان‌ها شروع به کار کرده است، گفت: ان شاءالله صدور این احکام هشداری برای همه کسانی باشد تا در این شرایط که دشمن به ما و معشیت و اقتصاد مردم فشار می‌آورد، رنج مردم را بیشتر نکنند.

بیشتر بخوانید  رئیسی: تورم کنترل شده و رو به کاهش است

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا