ورزشی

خطر ۶ سال حبس برای نیمار

باز شدن مجدد پرونده انتقال نیمار مهاجم برزیلی کنونی باشگاه پاری سن ژرمن از باشگاه دوران کودکیش یعنی سانتوس برزیل به بارسلونا، این ستاره را در معرض خطر ۶ سال حبس قرار داد.

روزنامه میرر انگلیس روز چهارشنبه نوشت: مهاجم پیشین آبی اناری پوشان سال گذشته به منظور بررسی پرونده کلاهبرداری در جریان انتقالش به نیوکمپ، از سوی دادگاه اسپانیا فراخوانده شد.

نیمار
نیمار

ستاره ملی پوش پاری سن ژرمن در سال ۲۰۱۳ پس از ۴ سال حضور در آکادمی جوانان سانتوس، به جمع کاتالان ها پیوست.
و حالا گزارش رسانه های اسپانیایی حاکی از آن است که دادگاه ملی این کشور در لحظات پایانی صدور حکم، پرونده را به دایره جنایی متشکل از ۳ قاضی ارجاع داده است.
به عبارت دیگر، رسیدگی به پرونده آن هم توسط ۳ قاضی جنایی بدین معنا است که محکومیت مورد اعمال برای نیمار می تواند تا ۵ سال افزایش یابد.
روزنامه «لا ونگاردیا» چاپ بارسلون در گزارشی از دسترسی به حکمی خبر داد که در صورت اثبات جرم، محکومیتی از ۴ تا ۶ سال را برای مجرم در نظر خواهد گرفت.
با این حال انتقال پرونده به دایره جنایی روند رسیدگی به پرونده را به تعویق خواهد انداخت.
انتقال پرونده مذکور از سال ۲۰۱۴ هدف تحقیقات رسیدگی به پرونده تخلف مالیاتی باشگاه بارسلونا و «جوزپ ماریا بارتومئو» رئیس این باشگاه بوده است.
باشگاه بارسلونا در ابتدا اعلام کرد که مبلغ ۱۷ میلیون یورو در ازای نیمار پرداخت کرده است اما شکایتی که از سوی یکی از اعضای باشگاه مطرح شد، موجب ایجاد پرونده ای حقوقی علیه باشگاه شد.
بر اساس یافته های جدید پس از آغاز تحقیقات مشخص شد که بارسلونا با «سازش خارج از دادگاه» مبلغ ۴۰ میلیون یورو به نیمار پرداخت کرده است و در نتیجه آن «ساندرو روسل» رئیس پیشین این تیم استعفا کرد.
این در حالی است که بارتومئو بعدها رقم این توافق را چیزی در حدود ۸۶ میلیون یورو ذکر کرد.
افشای این رقم از سوی باشگاه موجب شد تا گروه تجاری DIS برزیل علیه نیمار به خاطر نپرداختن حق کمیسیون این شرکت، اعلام شکایت کند.
رقمی که نیمار باید به شرکت DIS به عنوان یکی از شرکای تجاری‌اش می‌پرداخت ده‌ها میلیون بیشتر از آن چیزی بوده که او پرداخت کرده و با فاش شدن رقم واقعی قرارداد او با بارسلونا این شرکت برزیلی از مهاجم بارسا شکایت کرد.
نیمار طبق قراردادش با DIS باید ۴۰ درصد از رقم انتقالش از سانتوس به بارسا را به این شرکت می‌پرداخت اما از انجام این کار سر باز زد.
به همین دلیل DIS برای نیمار و پدرش که مدیر برنامه‌های او نیز محسوب می شود، ۵ سال و برای بارتومئو رئیس کنونی و ساندر روسل رئیس پیشین باشگاه بارسلونا، هشت سال حبس تقاضا و غرامتی نقدی بین ۱۵۹ تا ۱۹۵ میلیون یورو طلب کرد.
اداره دادستانی اسپانیا معتقد است قرارداد بارسا با نیمار «بازار آزاد بازیکنان فوتبال را از طریق ممانعت از ورود بازیکنان مطابق با قوانین رقابت آزاد بازار» دستخوش تغییر قرار داده است.

بیشتر بخوانید  آفرین بر غیرت شما،پیروزی قدرتمند ایران در آغاز کار

 

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 12 =

دکمه بازگشت به بالا