گوناگون

دختر شایسته روسیه مسلمان شد +تصاویر

اوکسانا وایوودینا دختر شایسته روسیه بعد از ازدواج با پادشاه مالزی مسلمان شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران هفته گذشته در منطقه اعیان نشین بارویچا هال در حومه غربی شهر روبلوکا روسیه ازدواج غیر عادی برگزار شد. رسانه های خبری از ازدواج سلطان محمد پنجم پادشاه ۴۹ ساله مالزی با اوکسانا وایوودینا ۲۵ ساله (دختر شایسته مسکو در سال ۲۰۱۵) خبر دادند.

دختر شایسته روسیه

دختر شایسته روسیه
دختر شایسته روسیه

نکته جالب اینجا است که عروس خانم شرط این ازدواج را پذیرفته و از ۶ ماه قبل از عروسی به دین اسلام روی آورده و مسلمان شده است. مراسم ازدواج این زوج که بایکدیگر ۲۴ سال تفاوت سنی دارند، بدون سرو مشروبات الکلی و به صرف غذاهای حلال برگزار شد. در مراسم نیز داماد لباس سنتی مالزی و عروس لباس مدرن امروزی به تن داشت.

بنابراین گزارش، اوکسانا پس از قبول دین اسلام نام خود را به ریحانه تغییر داد. با این حال او هرگز نمی تواند به ملکه این کشور تبدیل شود چون طبق قوانین لقب ملکه تنها متعلق به ساکنان اصلی کشور است. گفتنی است خانواده سلطنتی و دولت مالزی موافق این ازدواج نبودند و این موضوع را رسانه ای نکردند.

سلطان محمد پنجم قبلا ازدواج کرده بود اما هیچ فرزندی از ازدواج قبلی خود نداشت. او طبق سیستم حکمرانی پادشاهی مشروطه مالزی در سال ۲۰۲۲ دوره پادشاهی‌اش به پایان خواهد رسید.

دختر شایسته روسیه

 

 

 

 

بیشتر بخوانید  نگاهی به آمار ایدز در ایران و جهان| اینفوگرافیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا