اخبار

رکوردشکنی تاریخی بورس با رشد ۸۲ هزار واحدی شاخص

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۶ اسفندماه) با ۸۲ هزار و ۱۸۸ واحد افزایش رکورد تاریخی را شکست و به صعود به کانال ۱٫۷ میلیون واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۷۳۸ هزار واحدی ایستاد.

 به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۲۲ هزار و ۴۶۰ واحد افزایش به ۵۲۵ هزار و ۶۶۳ واحد و شاخص قیمت با ۱۸ هزار و ۶۰۰ واحد رشد به ۳۹۳ هزار و ۵۰۸ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۶ میلیارد و ۹۹۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۷ هزار و ۴۹۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) ۶ هزار و ۸۵۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶ هزار و ۲۵۶ واحد، سرمایه گذاری غدیر(وغدیر) با ۲ هزار و ۶۸۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲ هزار و ۶۳۵ واحد، گستری نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲ هزار و ۴۶۷ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲ هزار و ۳۷۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت ایران خودرو (خودرو)، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه سرمایه گذاری سایپا (خساپا)، گروه بهمن (خبهمن)، بانک ملت (وبملت) و صنایع آذرآب (فاذر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۴۲۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

بیشتر بخوانید  سه متهم پرونده بانک سرمایه همزمان سکته کردند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هشت =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا