اخبار

صدور کارت هوشمند ملی فقط تا پایان سال

کارت هوشمند ملی
کارت هوشمند ملی
به‌ گزارش ‌خبرگزاری صدا و سیما، سیف الله ابوترابی امروز در حاشیه همایش یکصدمین سالگرد سازمان ثبت احوال در جمع خبرنگاران افزود: طرح صدور کارت ملی هوشمند را باید تا پایان سال ۹۷ بر اساس مصوبه هیات وزیران به سرانجام برسانیم و تعیین تکلیف کنیم. همه کسانی که در سال ۹۶ و ما قبل آن تقاضای کارت هوشمند کرده‌اند و سازمان ثبت احوال نیز کارت آنها را صادر کرده است ولی این افراد برای دریافت این کارت مراجعه نکرده‌اند باید هر چه‌ سریع‌تر مراجعه کنند.
وی ادامه‌ داد: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هنوز کارت‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. سریال کارت نمونه قدیم آنها در هفته‌ آینده از سامانه حذف خواهد شد و این افراد برای دریافت کارت ملی هوشمندشان به مراکز ثبت احوال، دفاتر پست و پیشخوان مراجعه کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال اضافه کرد: کارت‌های ملی نمونه قدیم که تاریخ اعتبارشان ماقبل سال ۹۷ است بر اساس مصوبه هیات وزیران تا پایان سال اعتبار دارد و از اوایل فروردین ۹۸ فاقد اعتبار خواهد شد. ساز و کار ثبت‌نام نیز به گونه‌ای پیش‌بینی شده است که در این سه ماهه پایانی سال ظرفیت تکمیل ثبت‌نام برای حدود ۱۲ میلیون نفر مهیا شود تا این افراد فروردین ماه سال ۹۸ دچار مشکل نشوند.
وی تصریح کرد: سازمان ثبت احوال به هیچ وجه بنای تمدید اعتبار کارت های نمونه قدیمی را ندارد و در سامانه استعلام نیز به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که وقتی فردی تکمیل ثبت نام انجام داد در زمره کسانی باشد که کارت هوشمند دریافت کرده است و این افراد از فروردین ۹۸ به بعد با مراجعه به ۲۰۰ هزار نقطه‌ای که به صورت برخط از سازمان ثبت احوال احراز هویت می‌کنند، مشکلی نداشته باشند.
بیشتر بخوانید  استعفای رئیس علوم و تحقیقات کمترین انتظار دانشجویان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 6 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا