اخبار

قیمت دلار در بودجه سال آینده ۵۲۰۰ تومان است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا جایی که می‌دانم قرار نیست در بودجه سال آینده دلار ۸هزار تومان باشد و براساس اطلاعاتی که دارم قرار است نرخ دلار را ۵ هزار و ۲۰۰ تومان ببندند .

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، معصومه آقاپور علیشاهی، در خصوص لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: تا جایی که می‌دانم قرار نیست در بودجه سال آینده دلار ۸هزار تومان باشد و براساس اطلاعاتی که دارم قرار است نرخ دلار را ۵ هزار و ۲۰۰ تومان ببندند و میزان فروش نفت را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز در نظر گرفته شود.

قیمت دلار در بودجه
قیمت دلار در بودجه

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در بودجه سال آینده هر بشکه نفت را ۶۰ دلار برآورد کرده اند، بیان داشت: این میزان محقق نمی‌شود باید این نرخ تغییر پیدا کند، این میزان تامین نمی شود، نظر شخصی بنده این است که نمی‌توان هر بشکه نفت را ۶۰ دلار بفروش رساند و نباید بودجه سال ۹۸ را خوشبینانه تدوین کرد.

برای بودجه باید سناریوی بدبینانه در نظر گرفت/ کسری بودجه باعث تورم افسار گسیخته می‌شود

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۹۸ را باید کاملا واقعی، شفاف و با توجه به شرایطی که در پیش داریم با سناریوی بدبینانه بنویسیم تا براساس آن هزینه‌ها هماهنگ شود که اگر بودجه محقق نشد به کسری بودجه اضافه نشود.

وی ادامه داد: فاجعه این است که بودجه‌ها را خوشبینانه می‌نویسیم در حالی که محقق نمی‌شود، در واقع هزینه‌ها اتفاق می‌افتد اما درآمدها محقق نمی‌شود و هر سال با کسری بودجه مواجه هستیم و تلنبار این کسری‌ها باعث تورم افسارگسیخته در جامعه می‌شود.

بیشتر بخوانید  برف، بارش شدید باران و تگرگ کشور را فرا می‌گیرد

افزایش درآمدهای مالیاتی خودزنی اقتصادی است

آقاپور علیشاهی، با اشاره به شرایط اوراق مشارکت در بودجه سال ۹۸، بیان داشت: در شرایط فعلی برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ دولت نباید هیچگونه اوراقی را منتشر کند، همین اوراقی که الآن داریم برای شهریور ۹۹ است، حداقل برای دولت بعدی نباید اجازه بدهی بدهیم و دولت خودش تعهد بدهی‌های خودش را داشته باشد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: به نظر من افزایش مالیات در واقع سوراخ کردن کشتی اقتصادی است، در این شرایط فشار آوردن به بنگاه‌های اقتصادی و افزایش مالیات در واقع خودزنی اقتصادی در داخل کشور است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد اما فشار به بخش مالیاتی کشور خودزنی اقتصادی است، گفت: در شرایط فعلی با توجه به مسائلی که رخ داده است و اینکه کاهش ارزش پولی را شاهد بوده‌ایم، می‌تواند فرصتی باشد برای افزایش صادرات غیرنفتی تا از بازار ۱۵ کشور همسایه استفاده کنیم.

آقاپورعلیشاهی بیان داشت: ایجاد پل‌هایی برای صادرات غیرنفتی به سایر کشورها نیز می‌تواند باعث افزایش درآمد کشور شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید بازار داخلی را نیز به دست آورد، گفت: با افزایش نرخ دلار، برندها به شدت گران می‌شود، این در حالی است که تقاضا از بین نمی‌رود بنابراین می‌توانیم با افزایش کیفیت، کالاهای داخلی را جایگزین برندها کنیم، این امکان پذیر نیست جز با حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط، اگر به داد بنگاه‌های کوچک و متوسط نرسیم آنها از پایان آذر به صورت دومینویی ورشکست می‌شوند.

پیمان سپاری ارزی تیشه به ریشه تولید است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیمان سپاری ارزی تیشه به ریشه تولید است، بیان داشت: ماده ۱۳ و ۱۶ قانون مقررات واردات و صادرات باید اصلاح شوند، پیمان سازی ارزی در شرایط فعلی، ریشه به تیشه تولیدکننده می‌زند، این دو ماده یا باید حذف شود یا باید اصلاح شود.

بیشتر بخوانید  افشاگری ظریف درباره اقدامات تیم «ب» علیه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 15 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا