اخبار

مهلت اخذ معاینه فنی خودروهای پایتخت تا ۳ آذر تمدید شد

رئیس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: مهلت اخذ معاینه فنی خودروها در پایتخت تا سوم آذرماه امسال تمدید شده است و تا این تاریخ خودروها جریمه نخواهند شد.

سردار حسین رحیمی روز یکشنبه در نشست خبری اظهارداشت: با توجه به تشکیل صف های طولانی خودروها مقابل مراکز معاینه فنی در تهران فرصت اخذ معاینه فنی تمدید شد.
وی با بیان اینکه خودروهای فاقد معاینه فنی از سوم آذرماه روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه خواهند شد گفت: این مهلت تعیین شد تا مالکان خودروها در زمان مناسب ایرادهای خودروهایشان را برطرف و برگه معاینه فنی دریافت کنند.
رئیس پلیس پایتخت همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای خودروهایی که از شهرستان ها به پایتخت تردد دارند چه برنامه ای اندیشیده شده است خاطرنشان کرد: این خودروها باید تاییدیه معاینه فنی رسمی که در سیستم سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) اطلاعات آنها درج شده باشد داشته باشند و در غیر این صورت جریمه خواهند شد.
وی با بیان اینکه با همکاری شهرداری به صورت تمام وقت مراکز معاینه فنی آماده ارائه خدمات هستند گفت: امکان اخذ معاینه فنی برای خودروهای سنگین نیز در تهران ایجاد شده است.
به گفته رحیمی اخذ معاینه فنی خودرو شامل تمامی دستگاه ها و نیروهای مسلح خواهد شد.
رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین درباره معاینه فنی موتورسیکلت ها گفت: در گام نخست موتورسیکلت افرادی که رفتارهای مخاطره آمیز داشته باشند توقیف می شود و در گام های بعد و پس از ایجاد مقدمات لازم، موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی نیز توقیف خواهد شد.

معاینه فنی خودروها
معاینه فنی خودروها

** برخورد جدی با مخدوش کنندگان پلاک
رحیمی همچنین در خصوص مخدوش شدن پلاک خودروها توسط برخی رانندگان در محدوده طرح ترافیک تاکید کرد: در این زمینه تیم های پلیس راهور با رانندگان برخورد جدی خواهند کرد.
به گزارش ایرنا دریافت معاینه فنی برای خودروهای با عمر بیش از چهار سال الزامی است.
قرار بود مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا از ابتدای آبان ماه اجرا و به موجب آن خودروهای فاقد معاینه فنی پس از ورود به هر نقطه از شهر تهران روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه شوند که پلیس اعلام کرد با توجه به صف های طولانی مقابل مراکز معاینه فنی، اجرای این طرح را به تعویق انداخته است.
در عین حال معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران چندی پیش اعلام کرد که از روز گذشته (شنبه ۲۶ آبان) به دنبال مصوبه شورای ترافیک تهران مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا اجرا و خودروهای فاقد معاینه جریمه خواهند شد که این بار هم پلیس اجرای طرح را چندروز به تعویق انداخته است.
براساس مرحله اول این طرح که از سال ۱۳۹۵ کلید خورد خودروهای فاقد معاینه فنی به محض ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک در پایتخت روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه می شدند.

بیشتر بخوانید  تصویب تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در کمیسیون آموزش

 

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا