اخبار

واکنش لاریجانی به استعفای ۱۸ نماینده اصفهان

رئیس مجلس شورای اسلامی قول داد موضوع استعفای ۱۸ نماینده استان اصفهان را طبق آیین‌نامه داخلی مجلس پیگیری کند.

استعفای نمایندگان اصفهان

استعفای نمایندگان اصفهان
استعفای نمایندگان اصفهان

 تسنیم: حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری، نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ آذر) پارلمان در تذکری، به مواد ۹۰ و ۹۱ آیین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: ماده ۹۰ تصریح دارد که هر نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش به تصویب مجلس رسیده، می‌تواند از مقام نمایندگی استعفا دهد و پذیرش استعفا نیز به تشخیص مجلس است.

وی افزود: ماده ۹۱ آیین‌نامه داخلی پارلمان تصریح دارد که نماینده و یا نمایندگان متقاضی استعفا، دلایل خود را به رئیس مجلس و به صورت کتبی اعلام می‌کنند. رئیس مجلس نیز آن را در اولین جلسه علنی با قرائت متن اعلام و در دستورکار هفته بعد جلسه پارلمان قرار می‌دهد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس اضافه کرد: با این وضعیت و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس،‌ تقاضا داریم که با توجه به اینکه نمایندگان استان اصفهان استعفانامه خود را تقدیم مجلس کردند، برای جدیت مجلس، استعفای آنها در اولین جلسه قرائت شود و در دستورکار هفته بعد قرار گیرد.

 علی لاریجانی رئیس مجلس که ریاست جلسه را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر نماینده بوشهر در مجلس، گفت: این موضوع را امروز در هیئت‌رئیسه مجلس بررسی و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس آن را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی، دولت در بودجه سال ۹۸ که آن را تهیه و تنظیم کرده، پروژه‌های آب‌رسانی به استان اصفهان را حذف کرده است که ۱۸ نماینده استان اصفهان نیز در نامه‌ای به هیئت‌رئیسه مجلس و در اعتراض به این تصمیم دولت، استعفای خود را اعلام کرده‌‌اند، این نمایندگان در جلسه علنی امروز(یکشنبه، ۲۵ آذر) پارلمان نیز حضور نیافتند.

بیشتر بخوانید  نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلالان از بازار فردوسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 14 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا