اخبار

پایتخت روزانه به ۱۵۰۰ واحد اهدای خون نیاز دارد

فارس: سید مرتضی طباطبایی در ارتباط با اهدای خون در پایتخت اظهارداشت: در طول ۸ ماه گذشته شاهد ۲۱۵ هزار و ۷۲۴ واحد  از سوی مردم نوعدوست استان تهران بودیم.

وی افزود: اهداکنندگان مستمر خون با ثبت رکورد ۱۰۱ هزار و ۶۶۱  واحد اهدای خون و نقش ۴۷ درصدی در آمار کل، توانسته اند همچنان در ردیف اول همراهی با این فرهنگ انسانی باشند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران ادامه داد: بار اولی ها با ۴۱ هزار ۸۲۸  واحد و سهم ۱۹ درصدی در آمار کل، نشان دادند به حضور نسل جوان و جدید اهداکننده خون می توان همچنان امیدوار و خوش بین بود.

اهدای خون

اهدای خون
اهدای خون

وی افزود: بانوان تهرانی در هشت ماه گذشته نیز توانستند با ثبت ۹ هزار ۵۹۷ واحد اهدای خون و سهم ۴ درصدی در آمار کل به یاری بیماران بشتابند که امیدواریم با فرهنگ سازی شاهد مشارکت بیشتر این عزیزان در این عمل خیرخواهانه باشیم.

طباطبایی با اشاره به اهمیت این موضوع دارندگان گروه های منفی به خاطر پراکندگی کمتر گروه خونی شان در جمعیت کشور، گفت: در مهمترین بخش آماری اهدای خون در پایتخت باید به آمار مطلوب ۲۵ هزار و ۱۰۰ واحد خون و سهم ۱۲ درصدی گروه های منفی اشاره کنیم اما با این وجود از شهروندان تهرانی با گروه خونی منفی درخواست می گردد بر اساس یک تقویم زمانی منظم و مستمر در مراکز اهدای خون حاضر شوند.

وی افزود: در ۸ ماه گذشته در استان تهران ۵ هزار ۴۲۱ واحد پلاکت و ۷ هزار ۷۶۳ واحد پلاسما به روش آفرزیس تولید شده که البته امیدواریم با آشنایی بیشتر مردم نسبت به ضرورت حیاتی اهدای پلاکت و پلاسما، در آینده شاهد ثبت رکوردهای بالاتری باشیم.

بیشتر بخوانید  بخشی از CFT در مجلس اصلاح شد؛ بخش دوم به مجمع رفت

طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان تهرانی تقاضا می کنیم در روزهای سرد باقی مانده از سال، با ثبت میانگین روزانه حداقل ۱۵۰۰ واحد خون کمک کنند تا به نیازهای اساسی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها پاسخ داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دوازده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا