آشپزی

پیاز سوخاری

پیاز سوخاری در دسته خوراکی هایی که در سالهای اخیر با بتکار سوخاری میشوند در برخی از محاف خوراکی و رستورانها و فست فودها به عنوان خوردنی متنوع کنار غذا از استبال خوبی برخوردار شده است.

در ادامه مطالب آشپزی مجله ایران امروز برای شما نحوه درست کردن پیاز سوخاری را را آماده نموده ایم تا در کنار غذاهای متنوع از آن لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه پیاز سوخاری

پیاز خام

آرد سفید یا آرد گندم

پودر سوخاری

تخم مرغ

زردچوبه و نمک

پیاز سوخاری
پیاز سوخاری

طرز تهیه پیاز سوخاری

ابتدا پیاز ها را پوست گرفته و سپس آنها را شستشو کنید . بعد از اینکه آب پیاز تا حدودی خشک شد آنرا بصورت ورقه ورقه بریده و از طریق حلقه های خود پیاز به حلقه های متعددی تقسیم نمایید.این کار با دست براحتی ممکن است و فقط برای سوختن چشمان خود بایستی پیش بینی لازم را بنمایید.

داخل یک کاسه تخم مرغ ها را شکسته و کمی نمک و زردچوبه به آن اضافه نمایید.سپس حلقه های پیاز را یکی یکی داخل تخم مرغ ها زذده و در ظرف دیگری که آرد سفید و پودر سوخاری را با هم مخلوط نموده اید،در مخلوط پور خود پیازهای آغشته به تخم مرغ را بغلتانید.

این کار یکبار دیگر بایستی تکرار شود یعنی دوباره آنها را داخل کاسه تخم مرغ فرو برده و یکبار دیگر داخل ارد سوخاری بغلتانید.

داخل یک قابلمه نه چندان بزرگ روغن سرخ کردنی به اندازه کافی که پیازها درون آنها کاملا غوطه ور شوند بریزید. شعله گاز را برای داغ شدن روغن روشن نمایید.صبر کنید تا روغن شما داغ شده و به آرامی حلقه های پیاز آماده شده را یکی یکی درون روغن بیندازید.

بیشتر بخوانید  طرز تهیه شله زرد حرفه ای

معمولا ملاک آماده شدن پیاز سوخاری شما ،طلایی رنگ شدن آنها هنگام سرخ شدن میباشند و بایستی مواظب باشید بیش از اندازه سرخ نشوند تا از طراوت مورد نظر آنها کم نشود.

پس از سرخ شدن به اندازه کافی پیازها آنها را از روغن خارج نموده و صبر کنید تا روغن های آنها کم شود.

پیاز سوخاری شما آماده است و با هرغذایی که به عنوان همراه آن مد نظر دارید میل نمایید.

قبلا خواص متعدد پیاز را ذکر نموده ایم وبرای کسانی که از پیاز بخاطر بوی آن خوششان نمی اید این روش برای مصرف پیاز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

تدوین:مجله ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا