فرهنگ و هنر

پیش تولید سریال «موسی (ع)» آغاز شد

مرحله پیش تولید سریال الف وی‍ژه حضرت موسی (ع) به کارگردانی جمال شورجه آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در نشست آغاز پیش تولید سریال حضرت موسی (ع)، رییس سازمان صداوسیما، معاون سیما، رییس مرکز سیما فیلم و تهیه‌کننده و کارگردان حضور داشتند.

سریال حضرت موسی

سریال حضرت موسی
سریال حضرت موسی

در این جلسه که در محل حوزه ریاست سازمان صداوسیما برگزار شد، رییس صداوسیما گفت: سریال حضرت موسی(ع) باید با بهترین کیفیت در تاریخ تلویزیون ایران ساخته شود؛ چرا که این موضوع رقبای زیادی دارد و ما باید از همه پیشی بگیریم.
علی‌عسکری تاکید کرد: تلویزیون همه تلاش و امکانات خود را برای اینکه سریال حضرت موسی (ع)، جذاب‌ترین و تأثیرگذارترین مجموعه نمایشی تلویزیون به لحاظ طراز و محتوا باشد، به کار خواهد گرفت.

در این جلسه که مرتضی میرباقری، معاون سیما، حسین کرمی رییس مرکز سیما فیلم،‌ سید احمد میرعلایی تهیه‌کننده و جمال شورجه کارگردان سریال حضرت موسی (ع) نیز حضور داشتند، قرارداد تولید این سریال الف ویژه به امضاء رسید و همچنین گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در مرحله صفر پرو‍ژه و برآورد تولید، به رییس سازمان صداو سیما ارائه شد.

در این گزارش به نهایی شدن نگارش ۴۴ قسمت از این سریال ۵۲ قسمتی اشاره شد که توسط حجت الاسلام سعید بهمن پور نوشته شده است همچنین تیم تولید گزارشی از بازبینی لوکیشن‌های تاریخی و روند آماده‌سازی لوکیشن و دکورهای عظیم تاریخی در این پرو‍ژه ارائه کردند.

روابط عمومی سیما فیلم اعلام کرده است، «به این ترتیب بعد از سال‌ها تولید سریال‌های الف ویژه تاریخی در تلویزیون از سرگرفته شد و به فاصله ۲۰ روز دومین پروژه عظیم تاریخی تلویزیون ایران کلید خورد.»

بیشتر بخوانید  تصاویری از تشییع پیکر حسین محب اهری

سوم آذر ماه بود که قرار داد سریال حضرت سلمان فارسی امضا و این سریال نیز وارد فاز پیش تولید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا